Hlavní navigace

Google ukončuje podporu pro Internet Explorer 8

<p>&#160;</p>
Google se rozhodl na základě své politiky k 15. listopadu tohoto roku zcela ukončit podporu pro webový prohlížeč Internet Explorer 8. Důvodem je údajně příchod IE 10, který se na trhu oficiálně objeví spolu s Windows 8 již na konci října.
Martin Tábor 17. 9. 2012

Sdílet

Internetová společnost Google se rozhodla striktně držet své zásady, kterou začala uplatňovat před několika měsíci. Ta jednoduše říká, že webové aplikace Google Apps oficiálně podporují pouze aktuální a jednu předcházející verzi kompatibilních prohlížečů. To je vcelku pochopitelné s ohledem na akcelerovaný technologický vývoj, který je Googlu vlastní a u tzv. „alternativních“ prohlížečů by to v podstatě nemělo představovat větší problém. U Internet Exploreru 8 od Microsoftu může být ale situace mírně odlišná. Zůstane totiž i nadále nejnovější možnou verzí IE pro uživatele Windows XP, majících podporu až do roku 2014.

Internet Explorer 8 ve Windows XP

V případě osmé verze Internet Exploreru pro Windows 7 bude tento prohlížeč Microsoftem podporován dokonce až do roku 2020. Google se tak stane jednou z prvních společností, která jeho podporu ukončí. Od 15. listopadu se všem uživatelům začne ve službách jako Gmail nebo Google Kalendář zobrazovat upozornění s doporučením pro přechod na novější verzi prohlížeče (Google Chrome?). Zároveň je pravděpodobné, že ihned po ukončení oficiální podpory bude v praxi IE 8 i nadále s většinou služeb Googlu fungovat, avšak vzhledem k rychlé technické evoluci se bude vyskytovat stále více problémů. Je pravda, že osmá verze IE byla oproti konkurenci technicky pozadu už v době svého vydání, ale i tak jej v současné době stále používá cca 25 procent uživatelů webu. V případě podmnožiny uživatelů samotného IE je tento podíl téměř 50 procent.

Zdroj: blogspot.com

Autor článku