Hlavní navigace

Google spojí Android a Chrome OS do jediného systému

Martin Tábor

Nad Chrome OS visel otazník mnoho let, i když Google všechny spekulace o jeho zrušení odmítal. Dnešní trendy však směřují k jednotným platformám. Úspěšnější Android tak brzy zamíří i na cloudový dekstop.

Sdílet

Chrome OS je ve své podstatě distribuce GNU/Linuxu, avšak se speciálním účelem. Vzniká pod taktovkou Googlu jako čistě cloudový operační systém pro Chromebooky. Hlavní roli zde hrají webové aplikace, a tak na systému samotném běží vlastně jen aktuální verze prohlížeče Chrome. První netbook (resp. Chromebook) s tímto systémem představil Google již 7. prosince 2010 v San Franciscu. Chromebooky jsou v některých zemích úspěšnější než v našich krajích, ale s Androidem se i tak rovnat nemohou.

 

Chromebooky se systémem Chrome OS

Před nějakým časem z Googlu zaznívaly plány, že by aplikace z Google Play mohly běžet i na Chrome OS a že samotný Android pro desktop vhodný není. Nový článek, jenž otiskl Wall Street Journal, se však odvolává na důvěryhodné zdroje, které nyní tvrdí, že aktuálně již Google směřuje k novému Androidu, který by nabídl i funkcionalitu z Chrome OS a byl tak univerzální. Přijít má v roce 2017 a je klidně možné, že vedení společnosti k tomuto kroku přiměl konkurenční ekosystém Windows 10 od Microsoftu.

Zdroj: wsj.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty