Hlavní navigace

Google slaví 10 miliard stažených aplikací pro Android

Společnost Google zaznamenala pokoření významného milníku v historii své služby Android Market. Jím se stalo dosažení deseti miliardové hranice stažených aplikací, což je natolik velké číslo, že událost Google nemohl nechat bez odezvy.
Martin Tábor

Sdílet

Přibližně tři roky od svého spuštění v roce 2008 překonal celkový počet všech stažených mobilních aplikací z Android Marketu metu deseti miliard. Již tento údaj svědčí o značné oblíbenosti dané platformy, avšak neméně zajímavým údajem je tempo růstu za poslední období. To nasvědčuje, že by se maximálně do jednoho roku měl počet stažených aplikací zdvojnásobit. Průměrně totiž počet stažení roste o jednu miliardu každý měsíc. Zařízení s Androidem již delší dobu tvoří většinu trhu chytrých telefonů a podle posledních prognostik se zdá, že i s příchodem čtvrté verze bude Android zaznamenávat další růst.

Android Market

Na oslavu takto významného milníku se Google rozhodl věnovat svým zákazníkům malý dárek v podobě dohody s některými vývojáři, jejichž placené aplikace se do 16. 12. budou prodávat s opravdu výraznou cenou, která jednotně činí 10 centů. Řada z nich je nabízena i v českém Android Marketu, a to v přepočtu za méně než 2,– Kč. Aktuální nabídka aplikací se mění a je dostupná na této adrese. Počty stažených aplikací zároveň svědčí o rostoucí kvalitě softwaru pro tuto mobilní platformu a do budoucna lze na poli mobilních platforem očekávat tuhý boj mezi Google a Microsoftem s novými Windows Phone 7, které se jako hlavní systém rozhodla nasadit např. i Nokia.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty