Hlavní navigace

Google se postupně převléká do Material Designu

Google pomalu ale jistě převléká do nového grafického hávu Material Design všechny své aplikace, a to platí i pro konkurenční platformy. U aplikace Google Search si nyní mohou stejný vzhled jako majitelé Androidu 5.0 užívat i příznivci iOS.
Martin Tábor 16. 12. 2014

Sdílet

Material Design přišel spolu s nejnovějším Androidem 5.0 Lollipop a jak uživatelům tak vývojářům nabízí nové možnosti v ovládání i prezentaci obsahu. I když všechny funkce zřejmě využijete skutečně jen s nejnovějším zeleným robotem, nový oblek na sebe začaly rychle brát všechny standardní aplikace od Googlu, a to i na starších verzích Androidu. Inovativní vzhled se tak na smartphonech a tabletech v prvé řady nevyhnul ani integrovanému správci aplikací Google Play.

Google Search 5.0 pro iOS

V poslední době pak přišla řada i na aplikaci Gmail, která se tak více podobá revolučnímu Inboxu. V Material Designu je také YouTube. O to zajímavější je však rozhodnutí Googlu, zkusit s Material Designem konfrontovat i uživatele konkurenční platformy od Applu. Nová aplikace Google Search 5.0 se na iTunes objevila také v novém kabátu, který uživatelům iOS nabízí stejnou uživatelskou zkušenost jako majitelům Androidu. Jistou odlišností je snad pouze zarovnání „hlavního“ kulatého tlačítka na střed. K dispozici je také tlačítko zpět a tlačítko pro vyvolání karet (multitaskingu). Američtí uživatelé mohou naplno využít též hlasovou asistentku Google Now, která se tak pro Siri od Applu stává vážnou konkurencí.

Zdroj: apple.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty