Hlavní navigace

Google propojí Chrome OS a Android. Konkurence by měla být ve střehu

Letošní konference Google I/O se blíží a na povrch probublávají první střípky z chystaných novinek. Spekulace, že by Chromebooky mohly podporovat miliony aplikací z Androidu, se nejspíš ukáží jako pravdivé.
Martin Tábor

Sdílet

Google I/O 2016 proběhne od 18. do 20. května, a to přímo v kalifornském Mountain View – sídle internetového giganta. Google I/O je každý rok jednou z hlavních událostí IT byznysu a letos se určitě dočkáme mnoha a mnoha zajímavých novinek. Kromě detailního představení příštího Androidu N se však možná chystá i věc, která může přidělat vrásky na čele konkurenčním společnostem, a to především Microsoftu a Applu.

Ilustrační obrázek

Chromebooky se snaží prorazit již hodně let, ale čistě cloudový Chrome OS zkrátka není něco, co by dnes mohlo přilákat desítky milionů uživatelů konkurenčních systémů. Avšak, co není, může být! Google Play je aktuálně asi největší obchod s aplikacemi, kterého se oprávněně musí děsit především Microsoft a jeho zánovní Windows Store. Jestliže totiž vznikne nějaký systém typu „Android for PC“, může to trhem pořádně zamíchat.

Remix OS 2.0

O něco podobného se již pokusil projekt Remix OS, který sice nemá s Google nic společného, ale zajímavou vizi uskutečnil s předstihem. Šlo o malou krabičku, ke které se připojil monitor a periferie, díky čemuž jste získaly plnohodnotný Android, avšak s aplikacemi běžícími v oknech a upravenými pro ovládání myší a klávesnicí. Od verze 2.0 je již k dispozici i instalační obraz pro běžné počítače. Uvidíme, s čím Google za měsíc přijde, ale alespoň pro Remix OS to asi bude osudová rána.

Zdroj: gizmodo.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty