Hlavní navigace

Google+ přidává novou funkci "Místa"

Martin Tábor

Na sociální síti Google+ se objevila nová záložka s názvem "Místa", která umožňuje přístup k funkcionalitě podobné např. konkurenční službě Foursquare.com. V případě Google umožňuje napříč sociální sítí sdílet hodnocení podniků mezi přáteli.

Sdílet

Nová funkce je do jisté míry propojení starší a nepříliš využívané služby Zagat s prostředím sociální sítě Google+. Zagat nabízí hodnocení různých podniků od restaurací až po hotely a možnosti ubytování v dané lokalitě na základě recenzí a referencí od ostatních uživatelů služby, kteří dané místo zároveň navštívili a chtějí se o svůj dojem podělit s ostatními. Těm tak mohou případně napomoci ke správnému výběru. Nová záložka „Místa“ umožňuje vyhledávat konkrétní oblast zájmu majitele profilu Google+ a výsledky řadit podle konkrétně nastavených preferencí.

Google+ Místa

Služba Zagat je s novým systémem úzce integrována, avšak nejedná se zdaleka o jedinou službu, se kterou je nová funkce propojena. Nová stránka „Místa“ (v anglické verzi „Local“) je pochopitelně úzce provázána s celým ekosystémem Googlu od vyhledávání až po Mapy. Důležité je zmínit, že je nová služba přístupná např. i přímo z aktualizované aplikace Mapy pro Android a Google slibuje i podporu pro iOS. V brzké době budou navíc přibývat další vylepšení. Služba „Místa“ tedy jednoduše nabízí možnost vyhledávání podniků v dané lokalitě, zobrazování hodnocení a poznámek od ostatních uživatelů a nechybí ani možnost nahrávání fotografií. K dispozici je i mnoho dalších nástrojů pro filtrování výsledků atd.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty