Hlavní navigace

Google personalizuje zprávy

Populární služba Google News doznala změn, které mají za cíl dosáhnout toho, aby uživatelé dostávali pro sebe co možná nejrelevantnější zprávy. Nastavení je velmi jednoduché, přesto efektivní.
David Sillmen

Sdílet

Google se snaží neustále vylepšovat své služby a nejinak je to s Google News, tedy agregátorem zpráv ze všech možných segmentů, který je stále populárnější. Kritici mu vyčítají akorát to, že si nějaké zprávy všimne teprve tehdy, když ji zohlední více důležitých médií, což logicky vede k tomu, že je oproti zpravodajským serverům poněkud pomalejší.

To by se ale mohlo částečně změnit s novinkami v podobě personalizace. Ta spočívá v možnosti určit si, která z oblastí, jako je domácí scéna, zahraničí, sport či technologie, vás zajímá nejvíce nebo třeba vůbec. Do rozhraní lze také zapsat vlastní téma, které chcete sledovat. Podle toho vám bude Google tvořit hlavní stránku zpráv. Pokud si nastavíte jen některé sekce, budou se vám v nich zobrazovat i ty globálně méně důležité zprávy, pro danou oblast ale stále podstatné. Google si toto nastavení samozřejmě pamatuje, případně ho lze kdykoliv změnit nebo resetovat.

Zatím nové Google News fungují pouze v americké verzi, dá se ale očekávat, že přídavné nastavení přibude také do té české, jde totiž v podstatě jen o filtry preferencí, které se ale v zahlceném zpravodajství hodí.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty