Hlavní navigace

Google opět mění vzhled Play Storu. Ikony ovládne trojúhelník

Čas od času je v dnešním IT světě "nezbytně potřebné" provést redesign uživatelského rozhraní, ikon apod. Momentálně došlo na základní aplikace od Googlu, které nicméně budou na Androidu lépe rozpoznatelné.
Martin Tábor

Sdílet

Když se zeptáme, co patří ve světě spotřební elektroniky mezi nejdůležitější věci, můžete zcela jistě odpovědět jedním slovem. Je to marketing. I když si některé nepostradatelné firemní aplikace i v posledních verzích vystačí s příkazovým řádkem, svět spotřební elektroniky a operačních systémů pro masy je zcela jinde. Výrobce totiž může roky pracovat na vylepšování zdrojového kódu či dokonce umělé inteligenci, ale bez špičkových grafiků by uživatelská zkušenost nebyla to pravé. Zákazník by navíc měl dojem, že se nová verze od té staré v ničem příliš neliší.

Nové ikony aplikací od Googlu

I když jsou některé grafické změny skutečně samoúčelné a jen světu dokazují, že se „něco děje“, jindy jde o skutečný posun v ergonomii. O nových ikonkách Google aplikací pro Android asi nejde říci nic špatného - jednotícím prvkem konečně nebudou jen pastelové barvy, ale trojúhelník, který odkazuje na Play Store. Základní aplikace od Googlu tak v menu okamžitě rozeznáte. Změna se již projevila v poslední verzi Filmů Play a Kiosku.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty