Hlavní navigace

Google možná koupí společnost Meebo

Zahraniční server AllThings D uveřejnil zprávu, podle které Google projevil zájem o koupi internetové společnosti Meebo, za což by mu nebylo líto utratit cca 100 miliónů dolarů. Jaké další plány má, je ovšem záhadou.
Martin Tábor 14. 5. 2012

Sdílet

Internetová společnost Meebo začala na webu působit v roce 2005 a ze začátku nabízela v podstatě pouze svůj IM klient. Postupem času se sice portfolio nabízených služeb rozrostlo, avšak společnosti se nepodařilo v podstatě nikdy na internetovém trhu výrazněji prorazit, s čímž souvisí i mnohé neuspokojené investice dalších subjektů, jenž se projekt Meebo rozhodly v minulosti podpoři. V českém prostředí je/byl asi neznámější Meebo IM klient, který se vyznačuje tím, že je přístupný prostřednictvím webu. Přes internetový prohlížeč se tak z jedné stránky lze přihlásit ke svým účtům ICQ, Jabber, Yahoo, Facebook, Windows Live, AIM, MySpace, Google Talk apod. Aplikace Meebo Messenger je také dostupná pro iOS a Android.

Web meebo.com

Jedna z rozšířenějších služeb, avšak jen na zahraničních serverech, je tzv. Meebo Bar, který obsahuje různé funkce převážně pro propojení se sociálními sítěmi a vývojáři jej mohou umisťovat na své weby. Poslední snahou Meebo je vytvoření služby, která Vám dovolí vytvořit profil věcí, o něž se zajímáte, a jeho prostřednictvím být posléze stále plně informován o všech novinkách.

Webový IM od Meebo

Proč se tedy Google rozhodl o firmu usilovat, není známo, ale zároveň je daná informace poměrně velmi zajímavá. Možná zbývá dodat, že podle vlastních statistik firmy Meebo měly její weby ke konci roku 2011 měsíčně zhruba 250 miliónů návštěv.

Zdroj: allthingsd.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty