Hlavní navigace

Google mění svůj design

Když se řekne Google, vybaví se většině lidí vyhledávací řádka v jednoduchém designu, stejně jako přehledně sestavené výsledky. Google však chystá designovou změnu, která by se měla odehrát již brzy.
David Sillmen 5. 4. 2010

Sdílet

Vyhledávací gigant Google chystá omlazovací kůru pro svůj vyhledávač, respektive i pro jeho tak zažitou hlavní stránku. Někteří uživatelé už mohou vyhledávat v novém designu, pro všechny by pak přepracovaná fasáda měla být přístupná v dohledné době. Už několik týdnů běží polootevřené testování, které podle všeho vykazuje dobré výsledky a Google tvrdí, že nový design už je nasaditelný.

Google si je pochopitelně vědom síly své značky a toho, co je s ní spojeno, a tak se nechystá k radikálním krokům. Půjde spíše o jakýsi facelift, aby vyhledávač nevypadal pořád stejně a zároveň, aby byl pokud možno co nejpřehlednější. Spolu s designem by se mohly objevit i nějaké ty nové funkce.

Narozdíl od současného designu je součástí toho nového pevná postranní lišta, která se zobrazuje v levé části stránky. Díky ní mohou uživatelé pohodlně filtrovat výsledky vyhledávání, jednotlivé položky jsou pak barevně odlišeny. Položky v liště se orientují na vyhledané výsledky, takže pokud Google nenajde žádné zprávy, nebude možné aktivovat ani filtr pro zprávy. V liště by mělo být možné upravit ještě další nastavení.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty