Hlavní navigace

Google mění svůj design

David Sillmen

Když se řekne Google, vybaví se většině lidí vyhledávací řádka v jednoduchém designu, stejně jako přehledně sestavené výsledky. Google však chystá designovou změnu, která by se měla odehrát již brzy.

Sdílet

Vyhledávací gigant Google chystá omlazovací kůru pro svůj vyhledávač, respektive i pro jeho tak zažitou hlavní stránku. Někteří uživatelé už mohou vyhledávat v novém designu, pro všechny by pak přepracovaná fasáda měla být přístupná v dohledné době. Už několik týdnů běží polootevřené testování, které podle všeho vykazuje dobré výsledky a Google tvrdí, že nový design už je nasaditelný.

Google si je pochopitelně vědom síly své značky a toho, co je s ní spojeno, a tak se nechystá k radikálním krokům. Půjde spíše o jakýsi facelift, aby vyhledávač nevypadal pořád stejně a zároveň, aby byl pokud možno co nejpřehlednější. Spolu s designem by se mohly objevit i nějaké ty nové funkce.

Narozdíl od současného designu je součástí toho nového pevná postranní lišta, která se zobrazuje v levé části stránky. Díky ní mohou uživatelé pohodlně filtrovat výsledky vyhledávání, jednotlivé položky jsou pak barevně odlišeny. Položky v liště se orientují na vyhledané výsledky, takže pokud Google nenajde žádné zprávy, nebude možné aktivovat ani filtr pro zprávy. V liště by mělo být možné upravit ještě další nastavení.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty