Hlavní navigace

Google Mapy pro iOS 6 se blíží

Martin Tábor

Podle článku ve Wall Street Journal dolaďuje Google v současné době poslední detaily nové mapové aplikace pro iPhony se sytémem iOS 6. Ač informace zatím nepochází z oficiálních zdrojů, mohou se uživatelé zřejmě skutečně začít těšit.

Sdílet

Mapová aféra Applu spojená s vydáním nového systému iOS 6 je jistě dobře známa. Majitelé páté verze iPhonu nebo uživatelé, kteří aktualizovali starší zařízení, přišli díky snahám Applu o osvobození ze závislosti na konkurenční firmě o kvalitní a ozkoušenou mapovou aplikaci. Místo toho „jableční“ manageři a technici rozhodli o implementaci vlastních map, které se později ukázaly jako zcela neschopné produkčního nasazení. I když se nakonec všem uživatelům omluvil sám CEO společnosti, doposud není původní mapová aplikace Googlu na iOS 6 dostupná.

Současné mapy v podání Applu na iOS 6

Dle posledních novinek se má však tato skutečnost změnit již velmi brzy a na iTunes se objeví zdarma ke stažení inovovaná aplikace Google Maps. Ta však ještě není ani přihlášena ke schválení, a tak se Apple k dané skutečnosti zatím odmítl vyjádřit. Vzhledem k faktu, že byla pro iOS 6 nedávno schválena i aplikace YouTube, by však Apple nemusel certifikační proces nijak blokovat či prodlužovat. Podle testerů, kterým Google již mapovou aplikaci údajně poskytl v rámci ladění chyb, by nové Google Maps měly navíc disponovat i novou funkcí postupného navádění, které na iOS 5 chybělo. Majitelům iPhonů se tak pravděpodobně opět blýská na lepší časy.

Zdroj: wsj.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty