Hlavní navigace

Google je stále bohatší. Zisk stoupl o 17 procent

Martin Tábor

Není úspěch jako úspěch. Některé firmy jsou známé, jejich produkty mají dobrou pověst, leč z nějakého důvodu přesto neprosperují. Podle nově zveřejněných dat však Googlu taková situace rozhodně nehrozí.

Sdílet

Když pánové Larry Page a Sergey Brin na konci devadesátých let Google zakládali, zřejmě je ani nenapadlo, že by jejich nová firma mohla dosáhnout takového úspěchu a jedničkou na trhu zůstat minimálně dalších 17 let. Google se nejen kvůli dobrému nápadu, ale i kvůli nepopiratelnému podnikatelskému talentu svých tvůrců stal brzy legendou, která je v historii internetu již navždy zapsána. K tomu, že je dnes Googlu tak těžké sebrat vítr z plachet, však nepochybně přispěl i operační systém Android a prohlížeč Chrome.

<p>&#160;</p>

Googlu se po finanční stránce daří – ilustrační obrázek
 

Aktuálně byly publikovány výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí 2015, které vypadají asi následovně – tržby meziročně stouply o 11 procent a čistý zisk je vyšší dokonce o 17 procent. Pakliže vás na internetu stále více obtěžuje reklama, pak vězte, že její podíl na výdělcích Googlu činí rovných 16 miliard USD. Spadá sem služba AdWords, AdSense a další (marginální) oblasti. Nejvíce prokliků na reklamách se pak odehrává buď přímo ve výsledcích vyhledávání Googlu nebo v rámci služby YouTube.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty