Hlavní navigace

Google - dynamické náhledy a detekce polohy

David Sillmen

Společnost Google představila několik zajímavých novinek. Nově je tak možné nechat si zobrazit náhledy vyhledaných stránek. Navíc se Google naučil detekovat místo, kde se uživatel nachází a poskytuje mu přesnější výsledky.

Sdílet

Od úterý 9. 11. mohou uživatelé přímo v okně s výsledky vyhledávání moci prohlížet náhledy stránek. Stačí, aby klikli buď na malou lupu vedle výsledku vyhledávání nebo na modrý podklad výsledku. Po kliknutí se začnou náhledy objevovat u všech výsledků, nad nimž uživatel zastaví kurzor myši. Stejně jako v případě dynamického vyhledávání je tato novinka zaměřena na zvýšení rychlosti vyhledávání a relevance nalezených informací. Podle výsledků testů, které Google provedl, zvyšuje nová funkce asi o 5 % pravděpodobnost, že uživatelé naleznou to, co hledají. Náhled je jakousi zkratkou, která uživateli ukáže, zda informace, kterou Google našel je ta pravá. Uživatel se k výsledku nemusí proklikávat.

<p>&#160;</p>

Levý panel ve vyhledávání Google, kde najdete různá vyhledávací kritéria, byl rozšířen o aktuální zeměpisnou polohu uživatele. Jedná se o údaj, který se zjišťuje automaticky podle IP adresy. Aktuální lokace je důležitou informací, aby výsledky vyhledávání byly co nejrelevantnější a ušité na míru uživateli. Například pokud bude dotaz vyhledávání znít program kin nebo restaurace, vyhledávač Google bude předpokládat, že má hledat právě v automatický detekované lokalitě. Pokud chce uživatel hledat v jiné lokalitě, než je právě zvoleno, může ručně změnit nastavení pomocí funkce Změnit místo, které se uloží do souborů cookies a zůstane stejné, dokud uživatel opět lokalitu nezmění.

<p>&#160;</p>

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty