Hlavní navigace

Google Docs pojme libovolný soubor

Společnost Google otevírá svůj kancelářský webový balík Docs pro všechny typy souborů. Donedávna bylo možné importovat pouze standardní dokumenty, ale tato nová funkce vytvoří z Google Docs úložiště jakýchkoli dat.
David Procházka 14. 1. 2010

Sdílet

Soubor aplikací Google Docs se stal velmi oblíbeným, lidé z celého světa upravují a sdílejí dokumenty právě pomocí této služby, ke které jim stačí jednotný Google účet. Ke spuštění  nové funkcionality dojde nejpozději do několika týdnů. Poté bude možné mimo dosavadních dokumentů ukládat i všechny další důležité soubory. Výhodou je, že k souborům budete mít přístup odkudkoliv a snadno je nasdílíte ostatním uživatelům. V dohledné době má dojít také ke spuštění úložiště G-drive, ale dle slov společnosti Google půjde o rozdílnou službu.

Hlavním rozdílem bude výhoda synchronizace a sdílení u služby Google Docs. Je zřejmé, že ne všechny soubory, které si uživatelé do Google Docs nahrají, budou moci editovat. Podpora citovatelných souborů se tímto rozšířením nijak nemění. Spolu s novými funkcemi přichází Google také se změnou velikosti úložiště dokumentů, která se zvětšuje z původních 250 MB na 1 GB. Uživatelé, kterým by tento prostor nestačil si budou moci zakoupit další úložný prostor za 0.25 USD za gigabajt na jeden rok.

Zdroj: Computerworld

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty