Google sice vletěl na prohlížečový trh se svým Chrome jako uragán, ovšem po slibném startu, kdy došlo k obsazení téměř dvou procent počítačů připojených k internetu, nastal výrazný pokles. Momentální podíl Google Chrome se tak pohybuje pod 0,7%. To je číslo, které Google není zvyklý akceptovat. Ostatně, ve většině oblastí, do kterých se pustí, dokáže rychle expandovat. Jenže proti zavedenému Firefoxu a Microsoftem tlačenému Internet Exploreru to není vůbec jednoduché.
Zatímco tak Microsoft pojí Internet Explorer s Windows, Google se podle britského listu The Times rozhodl pro uzavření smluv s významnými výrobci hotových PC, tedy takových, které si uživatel koupí a hned může používat, včetně operačního systému. Ti by měli na tato PC instalovat Google Chrome. Tak by se prohlížeč dostal k velkému množství lidí, přestože to Google bude stát hodně finančních prostředků.
Microsoft to komentoval poměrně vtipně, a to prohlášením, že zákazník si stejně vybere prohlížeč, který mu vyhovuje (kdyby tomu tak bylo, IE by používalo mnohem méně lidí). Google Chrome má být hotový v první polovině příštího roku, když v lednu 2009 bude ukončena betafáze.