Hlavní navigace

Google Chrome 9 s podporou WebGL

Vývoj internetového prohlížeče Google Chrome pokračuje velice rychle. Právě dokončená devátá verze přináší rozhraní WebGL, dále pak Chrome Webstore či Chrome Instant. Novinek je více.
David Sillmen

Sdílet

Google si při vývoji svého internetového prohlížeče počíná velice agresivně. Výsledkem už je devátá dokončená verze stále oblíbenějšího browseru. Hlavní novinkou je WebGL, které prohlížeči umožňuje urychlit zobrazení grafiky na webu prostřednictvím OpenGL 2.0 ES. Tuto schopnost bude mít také chystaný Firefox 4. Google Chrome ho však dokázal předběhnout.

Přínosem je rovněž Chrome Instant, tedy nová schopnost prohlížeče načítat dopředu často navštěvované stránky. To se bude dít už při zadávání URL, což by mělo příjemně urychlit surfování.

Zatím jen severoameričtí uživatelé mohou využívat nové integrace Chrome Webstore přímo do prohlížeče. Pokud však není nějakou dobu využíván, jeho nabídka automaticky zmizí.

Google Chrome je nejrychleji rostoucím internetovým prohlížečem současnosti, a to jak do počtu uživatelů, tak nových funkcí. Narozdíl od svých konkurentů se pyšní mnohem vyšší frekvencí vydávání nových verzí.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty