Hlavní navigace

Google Chrome 6 beta se představuje

David Procházka

Společnost Google posunula svůj prohlížeč do šesté verze. Prozatím jde sice pouze o formu betaverze, i tak je zřejmé, v čem se Chrome zlepší a na které části vývoje se Google v šesté verzi nejvíce soustředil.

Sdílet

Uvolnění betaverze předznamenává brzké uvedení finální stabilní verze. Chrome 6 – konkrétně verze 6.0.472.33 – zahrnuje rychlost a vylepšení stability. Google informoval, že zapracoval také na uživatelském rozhraní programu. Dále byla vylepšena synchronizace záložek, hesel a dalších uživatelských dat. Ve zprávě na vývojovém Chrome blogu autoři uvedli, že je Chrome 6 přibližně o 15% rychlejší v renderování JavaScriptu, než tomu bylo u jeho předchůdce. Google si také stěžuje, že design jeho prohlížeče je často kopírován jinými výrobci. Toto tvrzení je ale spekulativní, neboť je zřejmé, že se výrobci inspirují vzájemně.

Další novinkou je inteligentní vyplňování formulářů pomocí funkce Autofill. Pokud při procházení internetu narazíte na formulář se standardními prvky, jako je jméno, příjmení, adresa, telefon e-mail apod., pak jsou tato data předvyplněna a vy se tak můžete soustředit jen na kontrolu a doplnění chybějících položek. Stejným způsobem je vyplňována také kreditní karta. Jde o přínosnou funkci, kterou ovšem například Opera či Firefox využívá již několik let. Sychronizace dat byla v Chrome vylepšena právě také o synchronizaci formulářových dat, číslo kreditky ale synchronizace nezahrnuje. Chrome 6 Beta si můžete stáhnout ze stránek výrobce.

Zdroj: Computerworld

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty