Hlavní navigace

Google Chrome 55: prohlížejte videa i stránky offline

Do světa byl vypuštěn Google Chrome 55, což tentokrát znamená několik podstatných změn a překvapivě další spoustu bezpečnostních záplat. Uživatelé Chromu pro Android však dostali vylepšení opravdu podstatné.
Martin Tábor

Sdílet

Většině uživatelů prohlížeče Chrome se již automaticky nainstalovala nová verze. I když jde jen o další článek v nekonečném řetězu aktualizací, 36 bezpečnostních záplat by měl být pádný argument pro aktualizaci sám o sobě. Externí vývojář Mariusz Mlynski si tentokrát za tři nalezené zranitelnosti odnesl honorář 22.500 dolarů (nějakých 570.000 Kč). Další velmi příjemnou změnu však již mají na svědomí kmenoví programátoři – Chrome 55 je mnohem méně náročný na spotřebu RAM a uživatelé s menšími kapacitami jako 512 či 1024 MB by měli rozdíl skutečně zaznamenat.

Chrome pro Android 55.0.2883.87

Velmi praktickou funkci získal i mobilní Chrome pro Android. I v dnešní době není bezdrátový internet dostupný všude a především stránky obsahující delší texty si prohlížíme poměrně dlouho. Není tak na škodu si dané weby předem stáhnout do offline úložiště a později si je dle potřeby číst třeba cestou metrem. Právě tuto funkci nabízí Chrome pro Android 55 a je dostupná skrze nové tlačítko v záhlaví „hamburgerového“ menu. Mobilní aktualizace vyšla tradičně o něco později, ale na Google Play je již také ke stažení.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty