Hlavní navigace

Google Chrome 54 mění Flash na HTML5 a má nové ikony

Google uvolnil padesátou čtvrtou verzi svého prohlížeče Chrome, která navazuje na změnu designu posledního vydání a přináší i další novinky. Kromě nových ikonek tak např. přepisuje YouTube videa z Flashe do HTML5.
Martin Tábor

Sdílet

Nejnovější Chrome zůstává nejpoužívanějším světovým prohlížečem, takže každá změna zasáhne minimálně stovky milionů lidí. Minulý Chrome 53 přinesl konečně plnohodnotný Material Design do celého uživatelského rozhraní a aktuální vydání jen dolaďuje detaily jako nové ikonky složek v liště se záložkami. Další zajímavostí pro uživatele je to, že Chrome 54 vždy přehrává YouTube jako HTML5 video. Samotné YouTube na nový standard přešlo již dávno, ale hodně videí na stránkách je vloženo starým způsobem.

Google Chrome 54.0.2840.59

Chrome tak vlastně přepíše zdrojový kód webu a načte HTML5 přehrávač místo Flash Playeru. Dalších změn je dost, ale týkají se již převážně (nejen) vývojářů. Zajímavé je API WebUSB, díky kterému může prohlížeč komunikovat s různými nestandardními HW zařízeními. Weby tak již zdaleka nebudou mít přístup jen k mikrofonu, kameře či periferiím, ale Google sám zmiňuje např. možnost komunikace s Arduinem. Také bylo odstraněno 21 bezpečnostních chyb a externí nálezci si vydělali cca 30 000 dolarů (740 000 Kč).

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty