Hlavní navigace

Google Chrome 53: největší změna designu od Chrome 6.0

Finální Chrome 53 se již šíří automatickými aktualizacemi a uživatelé Windows si změny rozhodně všimnou. Google totiž nasadil Material Design v pravém smyslu slova a celé okno připomíná spíše Chrome z tabletu.
Martin Tábor

Sdílet

V experimentálním režimu byl nový vzhled pochopitelně dostupný již delší dobu, ale teprve Chrome 53 jej přinesl (vnutil) všem. Prakticky jde o to, že se Google snaží sjednotit vzhled svého prohlížeče na různých platformách od Androidu až po konkurenční Windows či macOS. Kromě změněné ikonky hamburgerového menu dostalo okno prohlížeče i zajímavé animace, které se po kliknutí myši na položku chovají stejně jako při „tapnutí“ na dotykové obrazovce tabletu. Jestli je takový design na Windows cizorodý, musí posoudit každý sám.

Google Chrome 53.0.2785.89

Vzhled samozřejmě není vše a hned další zajímavou novinkou je Payment Request API. Chrome nabízí uložení informací opisovaných z platební karty do formulářů. Když pak narazíte na nějakou platební bránu, Chrome zvládne údaje doplnit, což se zvláště hodí na menší obrazovce mobilu. Payment Request API však umí ještě víc – webové stránky si mohou vyžádat přístup k platebnímu systému, zvláště pak Android Pay. Ten dorazí do Česka příští rok. Zatím experimentální Web Bluetooth API zase umožní webům přístup k bezdrátově připojeným zařízením. Za odhalení chyb tentokrát Google vyplatil cca 1 400 000 Kč.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty