Hlavní navigace

Google Chrome 51 přináší lepší výdrž a automatické přihlašování

Vývojáři z Googlu prohlásili za stabilní další vydání svého prohlížeče. K cca 57 procentům uživatelů internetu se tak šíří aktualizace, která přináší několik zlepšení, ale hlavně opravuje mnoho slabých míst v bezpečnosti.
Martin Tábor

Sdílet

Prohlížeč Google Chrome má celosvětově stále nejvíce uživatelů (přibližně 57 procent), takže jakákoli změna zasáhne do fungování (nejen) virtuálního světa skutečně zřetelně. Chrome 51 přínáší pár zajímavých funkcí navíc, nicméně částka 65 500 dolarů (přes 1 580 000 korun) za nalezení bezpečnostních nedostatků externímy vývojáři také zaujme! Technologie RPT zefektivňuje načítání stránek a navíc poskytne i efektivnější nakládání s elektrickou energií. Google tvrdí, že při načítání stránek, které jsou zrovna pro RPT ideální, lze dosáhnout snížení spotřeby až o 30 procent.

Google Chrome 51 pod OS X

Další vychytávkou je Credential Management API pro vývojáře webů, které umožňuje jednoduché a rychlé přihlašování. Stačí, aby uživatel měl své přihlašovací údaje pod Google účtem. Podobný systém již funguje u samotných služeb Googlu jako třeba Gmail, ale od Chrome 51 je stejná technologie oficiálně nabídnuta i cizím webům a službám. Na OS X zase pronikly další součásti z Material Designu, takže hamburgerové tlačítko bylo nahrazeno třemi tečkami a panely stránek jsou ploché.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty