Hlavní navigace

Google Chrome 48 přináší třeba tlačítka v notifikacích

Martin Tábor

Do světa míří Google Chrome 48, který vyspravuje bezpečnostní nedostatky a přináší i několik málo novinek. Kromě dalších odlehčení jsou konečně ve hře i notifikace s možností interaktivních tlačítek.

Sdílet

Po pár týdnech Google opět předvedl, čím se jeho inženýři zabývali. O Google Chrome 48 toho oficiální blog skutečně mnoho neříká a internetový kolos se již tradičně „chlubí“ i částkou, kterou vyplatil externím nálezcům bezpečnostních chyb. Tentokrát jde pouze o 10 500 dolarů (cca 368 000 Kč), které si nerovným dílem musí rozdat osm programátorů.

Google Chrome 48

Opravených bezpečnostních hrozeb je 37, ale většina již připadá na účet regulérním zaměstnancům Googlu, kteří si díky nim vyslouží svůj plat. Poměrně hezkou novinkou, kterou možná ocení i běžní uživatelé, je ovšem podpora tlačítek v tzv. push notifikacích. V minulé verzi Chrome sice definitivně zmizela komponenta „centrum notifikací“, nicméně samostatná oznámení jsou součástí specifikace HTML5 a v prohlížečích nadále zůstanou.

Notifikace s podporou tlačítek

Když nějaká webová aplikace notifikaci vyvolá, uživatel může jednoduše zareagovat přímo v jejím okně a vybrat jednu ze zobrazených možností. Další změnou je odstranění podpory šifrování pomocí kryptografického algoritmu RC4. Jeho návrh pochází již z roku 1987 a stejný krok plánují z bezpečnostních důvodů i další protagonisté jako Mozilla nebo Microsoft.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty