Hlavní navigace

Google Chrome 47 prošel odlehčovací kúrou. Centrum notifikací je historie

Martin Tábor

Po pár týdnech vývoje přistál ve stabilní větvi Google Chrome 47. Opět přináší pár vylepšení, látá slabá místa, ale Google spustil též odtučňovací kúru, která by měla vyústit v přehlednější kód a větší úsporu energie.

Sdílet

Chrome 47 se do aktualizačního kanálu „stable“ přestěhoval prvního prosince, přičemž v kanálu Beta jej nahradil Chrome 48. Chcete-li si pak vyzkoušet noční sestavení Canary, nainstaluje se vám rovnou verze 49. Když se zaměříme na aktuální vydání, dle seznamu novinek to vypadá, že Google vyřešil především mnoho bývalých chyb a zranitelností. Svědčí o tom i dlouhý seznam vyplacených odměn, které připadly externím oznamovatelům bezpečnostních nedostatků. V souhrnu jde o částku téměř 106.000 dolarů, což je při dnešním kurzu rekordních 2.702.152 korun.

Google Chrome 47

Chrome 47 by měl být tedy při brouzdání v divokých vodách internetu mnohem bezpečnější. Další, již dříve avizovanou, změnou je odstranění notifikačního centra, které bylo přístupné pomocí šedého zvonečku v oznamovací oblasti hlavním panelu Windows. Funkci prý téměř nikdo nepoužíval, a tak se stala obětí probíhající optimalizace Chromu. Google totiž zjistil, že „lehký“ prohlížeč obsahuje až příliš mnoho nepotřebných funkcí, které v důsledku zatěžují počítač a dělají z Chromu nenasytného žrouta akumulátoru. Notifikace prohlížeč nadále podporuje, ale objeví se jen jednou, což si přímo říká o využití nativního notifikačního centra Windows 10 a dalších systémů. Snad příště.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty