Hlavní navigace

Google: budoucnost v přihlašování bez hesla

Inženýři z Googlu již podle všeho nevidí v přihlašování pomocí hesel dlouhodobou perspektivu. Hesla totiž podle nich nedokáží v dnešní době soukromá data dostatečně ochránit a budoucnost tak má patřit hardwarovému zabezpečení.
Martin Tábor

Sdílet

V dnešní době lze „s klidem v duší“ říci, že žádná data, která jsou fyzicky přístupná pomocí internetu, nejsou v bezpeční. Mnohem více to platí pravděpodobně o různých cloudových službách jako úložiště dokumentů, e-mailové schránky atd. Pro Google, jakožto technologickou firmu podnikající v oblasti internetu, je otázka bezpečnosti pochopitelně jedním z nejvíce řešených a nejpalčivějších problémů, přičemž hledá dlouhodobé řešení, jež by bylo použitelné i do budoucna. Např. s rostoucím výkonem počítačové techniky a stále dostupnější konektivitou jdou totiž v ruku v ruce i stále se zvyšující možnosti pro hackery.

Ilustrační obrázek

Google tak zřejmě (paradoxně) vidí řešení v hardwarovém zabezpečení a ne kdesi v nehmotném virtuálním prostředí sofistikovaných algoritmů softwarového světa. Lze tak spekulovat např. o „hardwarových otiscích“ konkrétního přístroje, které se vypočítají z parametrů jednotlivých komponent a jejich výrobních čísel, ale pravděpodobnější se jeví řešení založené na bezdrátovém připojení hardwarového klíče. V podstatě tak může jít o další „flashku“ v jedné z našich kapes, která bude trvale spárována se naším smartphonem, tabletem, ultrabookem a zkrátka se všemi dalšími zařízeními, z nichž budeme chtít přistupovat k soukromému účtu.

Zdroj: pcworld.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty