Hlavní navigace

Google bude ověřovat přihlášení SMSkou

David Sillmen

Společnost Google se rozhodla implementovat dvoufázové ověření totožnosti u každého uživatelského účtu. Má to přispět k vyšší bezpečnosti v době, kdy stále častěji dochází ke zneužití osobních dat.

Sdílet

Ačkoliv to stále většina lidí nezažila, přijít o emailový účet tím, že vám ho někdo jiný ukradne, není nic příjemného, obzvlášť když na něm máte důležitá data, případně může být adresa k něčemu zneužita. Přitom k tomu dochází stále častěji. Ukazuje se, že uživatelé přes veškerá varování volí naprosto triviální hesla, jejichž překonání není problémem ani pro začínající hackery. Mnohdy už k ochraně nestačí ani hesla složitá.

Google, který spravuje obrovské množství emailových účtů, ale i účtů pro jiné služby, jako je například AdSense, se proto rozhodl, že nastal čas pro dvoufázové ověřování totožnosti. Kromě uživatelského jména a hesla tak přijde ještě druhý krok, ve kterém bude třeba zadat kód zaslaný prostřednictvím SMS. Ten výrazně snižuje možnost nabourání se do účtu, protože pachatel by se musel zmocnit také vašeho telefonu, případně použít nějakou vysoce sofistikovanou metodu, která se mu kvůli účtu na Google stejně nejvyplatí.

Při postupném zavádění této služby budete vyzvání k novému nastavení účtu, které by nemělo trvat déle než 15 minut. Následně se už budete přihlašovat i pomocí SMS. Takové přihlášení si systém bude pamatovat až 30 dní.

Zdroj: Google

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty