Hlavní navigace

Google Apps pouze pro nejnovější prohlížeče

Google oznámil záměr, ukončit od 1. srpna 2011 podporu starších verzí prohlížečů v rámci svých webových služeb. Po tomto datu bude podporováno vždy pouze aktuální a jedno předchozí vydání.
Martin Tábor

Sdílet

Na seznamu nadále „přehlížených“ prohlížečů se tak kromě starších vývojových větví Firefoxu, Chromu či Safari ocitá i Internet Explorer 7. Tato skutečnost může znamenat problém především pro firemní segment, kde je přechod k novým verzím prohlížečů leckdy komplikován z důvodu interních informačních systémů a jiného specifického softwaru. Ten je často optimalizován na určitou verzi prohlížeče a jeho úprava je příliš náročná z hlediska technologického či finančního. Řadě firem by se tak minimálně ztížil přístup k dnes již, i ve firemním sektoru, hojně využívaným službám typu Google Docs či Gmail.

Statistiky prohlížečů – květen 2011

Aktuální globální zastoupení IE7 je podle statistik v průměru kdesi pod 8 %, leč v poslední době se jeho pokles mírně zpomalil. Je tedy možné, že se počet uživatelů přiblížil k hranici, kterou bude jen obtížné prolomit, což těžko změní i nedávné vydání IE9 i z toho důvodu, že Microsoft nejnovější verzi svého prohlížeče zasvětil pouze Windows Vista a 7. Stále hojně rozšířeného Win XP se tak poslední vydání nijak netýká a nejlepší možností pro jeho uživatele zůstává ve vodách MSIE osmá verze.

Zdroj: ctw.com, nms.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty