Hlavní navigace

Google+ aneb budoucnost sociálních sítí?

Martin Tábor

Společnost Google zprovoznila betaverzi zcela nové sociální síťě, která již v současném stavu svými funkcemi nejen obstojí před konkurenčním Facebookem, ale v mnohém jej i předčí. Projekt je zatím nejambicióznějším počinem ve svém oboru.

Sdílet

Google Plus má nemalé ambice a je zamýšlen jako přímá konkurence nejpoužívanějších sociálních síťí současnosti. Aktuálně se celý projekt nachází v jedné z posledních fází testování a pracuje pouze s omezeným počtem uživatelů. V brzké době by mělo být možné přihlášení pomocí běžného Google účtu, tudíž stačí vlastnit např. emailovou schránku od stejné společnosti. V minulosti se již největší vyhledávač pokoušel prosadit několik různých projektů, z nichž můžeme zmínit např. Orkut, na který Google nedávno zanevřel. Žádný z nich však nezaznamenal větší úspěch. Tento fakt by se nyní mohl s velkou pravděpodobností změnit.

<p>&#160;</p>

Google+ Hlavní stránka

Nová služba má Facebooku konkurovat především přehledností, větší mírou bezpečnosti a ochrany soukromí a v neposlední řadě i promyšlenější a bohatší funkcionalitou. Do hlavní filozofie nové služby patří tzv. „Kruhy“, což je způsob, jak jsou v Google+ organizovány kontakty. Pakliže si budete chtít přidat novou osobu, není nutné, aby byla oboustranně sdílena veškerá data tak, jak je tomu v případě Facebooku, nicméně nového člověka přidáte do určité skupiny, pro něž lze nastavit naprosto odlišná pravidla. Ekvivalentem tzv. Facebook Zdi je u Googlu „Stream“, což je záznam statusů jednotlivých osob. Velkou výhodou je to, že je možné nastavit filtrování a vybrat si zobrazování informací pouze o osobách či „kruzích“, které nás zajímají.

<p>&#160;</p>

Google+ Popis funkcí služby

Co se týče samotné funkčnosti, lze aktuálně říci, že Google+ nabízí svým uživatelům oproti jiným službám nesporné výhody. Bude proto velmi zajímavé sledovat další vývoj trhu, míru konzervativnosti uživatelů a také, jak na novou hrozbu zareaguje sám Facebook. Projekt Google+ jde bezpochyby nazvat první skutečně tvrdou konkurencí starých leadrů v oblasti sociálních síťí.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty