Hlavní navigace

Freemore Audio Video Suite: vše pro práci s multimédii

Freemore Audio Video Suite poskytuje různé nástroje pro práci s multimédii. Jedná se o balíček freeware aplikací, který je schopen pokrýt různé oblasti práce s audiem, videem a obrázky. Pojďme se s jeho obsahem seznámit podrobněji.
Petr Tumajer 9. 1. 2013

Sdílet

Na Stahuj.cz je k dispozici celá řada aplikací pro práci s multimédii. Příslušná kategorie obsahuje shareware i freeware aplikace pro práci s audiem, videm, konverzi formátů atd. Jsou zde k dispozici snadno ovladatelné jednoúčelové nástroje nebo sofistikovanější editory. Proto si v této nabídce může vybrat každý, podle svých individuálních potřeb.

Chcete-li práci s multimédii řešit komplexně, můžete vyzkoušet sadu aplikací distribuovanou pod názvem Freemore Audio Video Suite. V podstatě se jedná o balíček volně šiřitelných aplikací z produkce společnosti FreeMoreSoft. Tato společnost se specializuje na vývoj různých multimediálních aplikací a celou řadu zajímavých produktů poskytuje ve formě freeware. Jaké konkrétní aplikace jsou do balíčku Freemore Audio Video Suite zahrnuty se dozvíte dále v článku.

Instalace

Freemore Audio Video Suite je určen pro operační systémy Windows XP/Vista/7/8 a proces instalace probíhá standardním způsobem (v angličtině). Průvodce instalací vyžaduje vyjádření souhlasu s licenčním ujednáním a dále poskytuje volby pro umístění programu a vytvoření zástupce na pracovní ploše i v panelu snadné spuštění.

Uživatelské rozhraní a jednotlivé skupiny nástrojů

V uživatelském rozhraní je podporována pouze angličtina a nástroje jsou rozdělena do čtyř hlavních skupin: MP3 & Audio, DVD & Video, Photo & Images a YouTube & Misc (viz. jednotlivé záložky v uživatelském rozhraní).

Uživatelské rozhraní (záložka MP3 & Audio)

Uživatelské rozhraní (záložka MP3 & Audio)


Uživatelské rozhraní (záložka MP3 & Audio)

Nástroje pro práci se zvukem

Záložka MP3 & Audio obsahuje nástroje pro záznam a editaci zvuku (skupina Record & Edit), nástroje pro konverzi audio souborů (skupina Convert), spojování a střih audio souborů (skupina Join & Cut) a extrahování audia z videa (skupina Extract).


Pro záznam zvuku z mikrofonu nebo reproduktorů můžete využívat snadno ovladatelnou a přehlednou aplikaci Freemore Audio Recorder. Program umožňuje záznam zvuku do souborů ve formátu MP3, OGG, WMA a WAV, spouštění a ukončení záznamu pomocí uživatelsky konfigurovatelných klávesových zkratek, nebo plánování (automatické spouštění a ukončení) záznamu.

Záznam zvuku (Freemore Audio Recorder).

Záznam zvuku (Freemore Audio Recorder).


Záznam zvuku (Freemore Audio Recorder)

Kreativní uživatelé ocení možnost editace audio souborů pomocí nástroje Freemore Audio Editor. Jedná se o plnohodnotný editor, který podporuje všechny nejrozšířenější formáty audia na vstupu i výstupu, umožňuje snadnou aplikaci různých efektů, tvorbu výběrů atd.

Editace audia (Freemore Audio Editor).

Editace audia (Freemore Audio Editor).


Editace audia (Freemore Audio Editor)

Při tvorbě vyzváněcích melodií pro mobilní telefony můžete využít specializovaný nástroj Freemore Rington Maker.

Nástroje ze skupiny Convert umožňují obousměrnou konverzi audio formátů: MP3, WMA, WAV nebo převod formátů M4A a FLAC do formátu MP3. Ve skupině Joint & Cut naleznete aplikaci pro spojování MP3 souborů (Freemore MP3 Joiner) nebo jejich střih (Freemore MP3 Cutter). Chcete-li z videa extrahovat zvuk do souboru ve formátu MP3, můžete použít aplikaci Freemore Video to MP3 Converter. Program podporuje dávkové zpracování a všechny nejrozšířenější formáty videa.

Extrakce audia z videa (Freemore Video to MP3 Conventer).

Extrakce audia z videa (Freemore Video to MP3 Conventer).


Extrakce audia z videa (Freemore Video to MP3 Conventer)

Nástroje pro práci s videem

Záložka DVD & Video poskytuje přístup ke třem skupinám nástrojů pro práci s videem.

Záložka DVD & Video.

Záložka DVD & Video.


Záložka DVD & Video

Ve skupině Convert & Joint jsou k dispozici jednoúčelové nástroje pro konverzi nejrozšířenějších formátů videa do formátu MP4 a FLV nebo převody z formátu WebM do MP4 a MP4 do AVI. Dále jsou k dispozici nástroje pro oboustrannou konverzi formátů AVI, WMV, MP4, MPEG, DIVX a konverzi HD videa. Všechny konverzní aplikace poskytují totožné uživatelské rozhraní s možností zpracování videa v dávkách. Samozřejmostí jsou přednastavené profily pro různá zařízení nebo formáty.

Rozhraní nástroje Freemore FLV Conventer.

Rozhraní nástroje Freemore FLV Conventer.


Rozhraní nástroje Freemore FLV Converter

Při spojování videa můžete využít aplikaci Freemore Video Joiner. I zde se setkáte s obdobným uživatelským rozhraním, které umožňuje výběr videí ve všech nejrozšířenějších formátech a jejich spojení do jediného souboru.

Majitelé mobilních zařízení ocení specializované aplikace pro optimalizaci videa ve skupině Device. Zde jsou k dispozici nástroje, které umožňují optimalizovat video pro Android (Freemore Video to Android Converter) a zařízení iPod, iPad, iPhone a PSP (Freemore iPod/iPad/iPhone/PSP Converter).

Nástroje ze skupiny DVD RIP & BURN & COPY jsou určeny pro extrakci obsahu a tvorbu různých typů disků. Pomocí aplikace Freemore CD Burner Ripper můžete extrahovat obsah z CD nosičů a ukládat do souborů MP3, WMA, WAV nebo naopak CD s hudebním obsahem vytvářet.

Extrakce a vypalování audio CD (Freemore CD Burner Ripper).

Extrakce a vypalování audio CD (Freemore CD Burner Ripper).


Extrakce a vypalování audio CD (Freemore CD Burner Ripper)

Samozřejmě, že nechybí ani aplikace pro vypalování videa na DVD disky (Freemore DVD Creator), která umí vytvořit DVD ze souborů MPEG 1, MPEG 2 nebo z adresářů VIDEO_TS. Dále je podporována práce s ISO obrazy disků (vypalování obrazu na disk i tvorba obrazu), mazání obsahu disku nebo vypalování dat. Veškeré operace jsou realizovány pomocí přehledných a snadno ovladatelných průvodců.

Tvorba DVD disků (Freemore DVD Creator).

Tvorba DVD disků (Freemore DVD Creator).


Tvorba DVD disků (Freemore DVD Creator)

Pomocí aplikace Freemore DVD Copy můžete kopírovat kompletní DVD nebo jeho vybrané části a současně realizovat konverzi do požadovaného formátu nebo optimalizaci pro vybrané mobilní zařízení.

Kopírování DVD (Freemore DVD Copy).

Kopírování DVD (Freemore DVD Copy).


 Kopírování DVD (Freemore DVD Copy)

Nástroje pro práci s obrázky

Záložka Photo & Images poskytuje přístup k nástrojům pro práci s obrázky. Nástroje ze skupiny Convert nejsou bohužel ve volně šiřitelné verzi k dispozici, a proto tento produkt nelze využít pro převody obrázků do různých grafických formátů.

Záložka Photo & Images.

Záložka Photo & Images.


Záložka Photo & Images

Na druhou stranu je k dispozici šikovný nástroj pro tvorbu slideshow z fotografií (Freemore Slideshow Maker). Tato aplikace umí vytvořit z vybraných fotografií video ve formátu AVI. Svou slideshow můžete ozvučit pomocí audio souborů, použít zabudované přechodové efekty, nastavit rozměry i rychlost videa a další parametry.

Tvorba slideshow (Freemore Slideshow Maker).

Tvorba slideshow (Freemore Slideshow Maker).


Tvorba slideshow (Freemore Slideshow Maker)

Dále můžete využít celou řadu nástrojů pro práci s PDF. Aplikace Freemore JPG to PDF Converter je schopna převést JPG obrázky do PDF formátu, aplikace Freemore PDF Converter umí převádět PDF dokumenty do různých grafických formátů (BMP, JPEG, WMF, EMF, EPS, PNG, GIF, TIFF) nebo prostého textu (TXT) s možností exportu do editoru Word. Aplikace Freemore Merger Spliter je určena pro spojování nebo rozdělování PDF souborů.

Nástroj Freemore Video to Gif Converter umí převést video na animovaný obrázek ve formátu GIF.

Stahování a konverze videa z YouTube

Pod záložkou YouTube & Misc jsou k dispozici nástroje pro stahování a konverzi videa z YouTube. Nástroje pro poslech on-line rádií a sledování televizních kanálů nejsou ve volně šiřitelné verzi k dispozici.

Záložka YouTube & Misc.

Záložka YouTube & Misc.


Záložka YouTube & Misc

Závěr a hodnocení

Produkt Freemore Audio Video Suite představuje zajímavý balíček multimediálních aplikací. Program se snaží pomocí volně šiřitelných nástrojů pokrýt veškeré oblasti multimédií: audio, video, obrázky.

Zcela jistě je produkt nejpřínosnější v oblasti audia. Vedle jednoduchých a snadno ovladatelných nástrojů pro konverzi různých audio formátů, extrakci a vypalování CD, je k dispozici také sofistikovanější audio editor, který je schopen uspokojit i náročnější uživatele.

V oblasti videa jsou k dispozici základní nástroje pro tvorbu DVD disků a jejich kopírování. Kladně hodnotím možnosti práce s ISO obrazy disků. Na druhou stranu zde chybí pokročilejší editor videa, který bohužel zatím není možné v oblasti volně šiřitelných aplikací očekávat.

Oblast nástrojů pro práci s obrázky je zastoupena spíše symbolicky. I zde chybí nástroj pro editaci obrázků, konverzní nástroje atd. Tvorba slideshow ve formě videa je sice zajímavá, ale spíše okrajová záležitost. Na druhou stranu kladně hodnotím nástroje pro práci s PDF.

Na závěr můžeme konstatovat, že produkt Audio Video Suite přináší zajímavé nástroje v oblasti audia, usnadňuje vypalování a kopírování DVD, práci s obrazy disků a stahování videa z YouTube. Vše je zabaleno v přehledném a snadno ovladatelném uživatelském rozhraní, a proto není na závadu, že program podporuje pouze angličtinu. Pokud chcete práci s multimédii řešit komplexně pomocí volně šiřitelných aplikací, stojí Audio Video Suite za vyzkoušení.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty