Hlavní navigace

Flock, dokonalý prohlížeč pro sociálně zapojené

Sdílíte svou osobnost na Facebooku, denně Twitterujete novinky ze svého života, Flickrujete vše, co vám přijde pod foťák a další? Flockujte na internetu.

Sdílet

Když se na konci loňského roku rozdávala ocenění pro nejlepší Web 2.0 projekty roku, mezi oceněnými nemohl chybět ani Flock, tzv. sociální internetový prohlížeč. Pro všechny, kdo ještě o Flocku neslyšeli základní informace. Jde o prohlížeč postavený na jádru Firefoxu s funkcemi a možnostmi úzce provázanými se současnými populárními komunitními servery.

To nejlepší z Firefoxu

Po uvedení nového vydání Firefoxu na sebe nemohla nechat dlouho čekat ani další edice Flocku. Nabídne to nejlepší z Firefoxu (zabezpečení, správu hesel,…) doplněné o unikátní funkce, s nimiž se nesetkáte nikde.

Díky jádru Firefoxu se Flock může chlubit jednou velkou předností. Rozšíření fungující pod Firefoxem 3 by měla bez problémů fungovat i na Flocku. Svůj internetový prohlížeč si tak můžete rozšířit o bezpočet nových a užitečných funkcí.

Flock a různé účty

Flock a různé účty

Pokud dnes běžně komunikujete prostřednictvím Facebooku, sdílíte fotky na Flickru, mikroblogujete na Twitteru a další a další, už jste jistě nesčetněkrát přemýšleli o tom, jak vyřešit problém se sledováním novinek na těchto webech, aniž byste museli mít v x různých záložkách prohlížeče otevřeny jednotlivé výše jmenované. Na obsluhu některých už existují externí aplikace, na jiné ovšem ne. Vyzkoušeli jste už Flickr?

Všichni lidé v jednom sloupci

Možnosti práce s těmito službami jsou sdruženy v postranním panelu People. Nemusíte je nikde registrovat, nemusíte nic zadávat v nastavení programu, stačí se přihlásit ke svému účtu a prohlížeč si je přidá automaticky.

Po přihlášení např. na Facebook máte v postranním panelu okamžitě k dispozici všechny své kontakty, můžete s nimi prostřednictvím prohlížeče komunikovat, sdílet, Flock také hlídá, zda v profilu některého z kontaktů nepřibyla nová multimédia. Pokud ano, dokáže je zobrazit mimo hlavní okno prohlížeče v samostatném panelu pod adresním řádkem.


Právě práce s multimédii je dalším z pilířů tohoto prohlížeče. Nejdříve zmiňovaný multimediální pruh. Dle přání uživatele obsahuje náhledy obrázků z Flickru, videí z YouTube, obojího z Facebooku a dalších. Jednotlivé položky pak můžete jednoduše sdílet, stačí zkopírovat kód, přímo z prohlížeče je lze také poslat mailem nebo vložit na blog.

Kromě multimediálního baru a jeho nabídky můžete jednoduše systémem Drag&Drop uploadovat multimédia ke svým uživatelským účtům. Např. správa fotografií na Flickru, Picase a dalších podporovaných nebyla nikdy jednodušší. Stačí fotografii chytnout, přetáhnout na správné místo v prohlížeči příp. otagovat. Nic víc není třeba.

Sdílejte opravdu jednoduše

Padla zmínka i o blogu, dnes de facto standardním nástroji Web 2.0 uživatele. Příspěvky do svého internetového deníčku lze vkládat přímo z Flocku bez nutnosti práce s uživatelským rozhraním blogovacího systému. Jednoduše najdete na webu něco zajímavého, kliknete na tlačítko, doplníte popisek a můžete publikovat. Nejde sice o pokročilý nástroj pro správu všeho, ale to hlavní umí.

Poměrně stejně pokročile jako s multimédii můžete pracovat také s RSS kanály. Vše prostřednictvím zabudovaného RSS readeru. I zde je princip prakticky stejný. Narazíte-li ve čtečce na něco zajímavého, stačí jen stisknout tlačítko a během několika sekund už odkaz sdílíte na blogu nebo putuje mailem.

Čtečka, zdroje RSS

Čtečka, zdroje RSS

Výše zmíněné funkce jsou jen stručným výčtem toho, co Flock 2 beta opravdu umí. Pokud vás ale právě přečtené řádky nepřesvědčily, těžko budeme argumentovat něčím dalším. Pokud ano, instalujte a zkoušejte. Flock za to opravdu stojí. Jen nezapomínejte na to, že betaverze není k ostrému provozu doporučována a může stále skrývat nedokončené nebo ne úplně dokonale pracující vlastnosti.

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty