Hlavní navigace

Flash Player 11 RC: ve znamení 64 bitů

Firma Adobe uvolnila Release Candidate nadcházející jedenácte verze produktu Flash Player. To značí, že finální vydání je velmi blízko. Hlavní novinkou nové verze přitom bude především plná nativní podpora 64 bitů.
Martin Tábor 9. 9. 2011

Sdílet

Po předcházející veřejné beta verzi nyní přišla na řadu již první Release Canditate. To s velkou pravděpodobností značí, že k finálnímu vydání jedenácté verze nezbývá mnoho času. Právě blížící se verze by přitom měla být v jistém smyslu přelomová, protože jednou z jejích nových vlastností bude i nativní 64 bitová verze, dostupná pro všechny aktuálně podporované operační systémy, a to včetně GNU/Linuxu. Tato skutečnost je důležitá hlavně z hlediska podpory 64 bitových verzí webových prohlížečů, počínaje v současné době málo využívaným, leč nejrozšířenějším, Internet Explorerem 9 v x64 variantě.

Instalace Adobe Flash Player

Právě 64 bitová verze Flashe by mohla autorům hlavních webových browserů naznačit, že nastal čas pro vydání prohlížečů i pro zmíněnou platformu. Tyto verze jsou zatím dostupné víceméně pouze pro UN*X OS. Vzhledem k tomu, že se nejedná o často využívanou platformu, nejsou tyto verze prohlížečů dostatečně optimalizovány a často poskytují menší výkon než standardní x86 varianty. V době nástupu HTML5 technologií by se přitom nativní 64 bitová podpora na straně prohlížeče mohla velmi hodit.

Jedenáctá verze kromě toho zahrnuje pochopitelně i další nové funkce, z nichž můžeme jmenovat např. podporu akcelerace Stage 3D. Plný seznam změn je k dispozici pod tímto odkazem.

Zdroj: adobe.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty