Hlavní navigace

Firefox OS končí. Mozilla přenechá mobilní trh jiným

Firefox OS možná znáte jen v případě, že se o mobilní technologie zajímáte trochu více. Poměrně ambiciózní projekt z dílen Mozilly jde po pár letech bohužel k ledu, stejně jako již řada dalších produktů.
Martin Tábor 20. 12. 2015

Sdílet

Když si shrneme všechny běžně používané mobilní systémy, velmi rychle dospějeme k celkem nepočetnému klubu prominentů. Zcela drtivě vede Android od Googlu, který sice již nesebere prvenství svému konkurentovi Apple iOS, avšak v duchu hesla „dohnat a předehnat“ se stal vůbec nejrozšířenějším mobilním systémem  a nevypadá to, že by se o svou pozici musel bát. Aktuálně je tak pole rozděleno vlastně jen mezi dva hráče.

Firefox OS – ilustrační obrázek

Změnit tento stav se již snažilo mnoho firem a aktuálně má asi největší šance Microsoft, který se však pokouší prosadit již mnoho let a stále to nevypadá zcela růžově. Nakonec tak možná neuspějí ani Windows 10 Mobile, ale zase nepředbíhejme. Proto není divu, že se Mozilla nakonec rozhodla ukončit i vývoj mobilního systému Firefox OS, který cílil na segment levnějších zařízení a ještě na jaře byl veřejnosi slibován i high-endový telefon. Vše je jinak a poměrně revoluční systém, s aplikacemi založenými na webových technologiích, dopadne v nejlepším případě jako aplikace Thunderbird.

Zdroj: techcrunch.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty