Hlavní navigace

Firefox již nebude vycházet každých šest týdnů

Jsou to již čtyři roky, kdy se Mozilla rozhodla přejít na rychlejší vývojový cyklus, aby napodobila progresivní Google Chrome. Aktuálně bude systém trochu změněn, aby měli vývojáři více flexibility.
Martin Tábor 9. 2. 2016

Sdílet

Verzovací horečka započala s příchodem Google Chrome a od té doby se jí nakazili snad všichni velcí hráčí. Běžné číslování Firefoxu totiž vypadalo úplně jinak a u běžných verzí se používala desetinná místa. Třetí generace FF tak např. skončila u označení 3.6.28, kde "28" představuje číslo opravného sestavení a "6" skutečné vydání s novými funkcemi.

 

Mozilla Firefox 3.6.28 vs. Firefox 4.0.1

Přístup to byl rozhodně systémovější, ale z marketingových důvodů se zkrátka Mozilla rozhodla jinak (Chrome se na oko vyvíjel rychleji). Následoval skutečně velký krok v podobě Firefoxu 4 (nové uživatelské rozhraní) a od té doby to jde v dnešních kolejích.

Vývojový plán Firefoxu

Těžko říci, jestli jen Mozilla nestačí držet tempo nebo plánované novinky skutečně tolik vyřeší, ale aktuální plán je takový, že Firefoxu bude vycházet volitelně, a to v rozmezí 5 až 8 týdnů. Vývojáři tedy budou moci reagovat flexibilněji na potřeby trhu, ale pochopitelně i aktuální stav kódu. V neposlední řadě si prý budou moci také lépe plánovat dovolenou. Změny se nedotknou aktualizací ESR - tedy verzí s dlouhodobou podporou.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty