Hlavní navigace

Firefox blokuje plug-in od Microsoftu

Pokud používáte internetový prohlížeč Mozilla Firefox, pravděpodobně jste to upozornění už také zaregistrovali. Mozilla se od nynějška rozhodla blokovat plug-in od Microsoftu, který způsobuje bezpečnostní riziko.
David Sillmen 19. 10. 2009

Sdílet

Uživatelé Firefoxu (a zároveň operačního systému Windows) se nad tím oznámením dost možná podivili. Mohli si myslet, že jde o nějakou chybku, ovšem upozornění Firefoxu na to, že od teď blokuje add-ony Microsoft .NET Framework Assistant a Windows Presentation Foundation, je zcela regulérní a zamýšlené. A především – má to jednoznačně dobrý důvod.

Add-on a plug-in od Microsoftu totiž docela nešťastně otevírají bezpečnostní díru do systému, a to pro útoky typu „drive by download“. Chyba se nachází ve Windows Presentation Foundation plug-inu, který je součástí Microsoft .NET Framework Assistant add-onu. Ten je tím pádem pro jistotu blokován zcela.

Microsoft sice už vypustil do světa opravu pod označením MS09–054, jež je dostupná přes Windows Update. Ovšem rozhodně má důvod k přemýšlení. Zmíněný add-on i s plug-inem totiž nainstaloval uživatelům automaticky, aniž by se jich ptal na povolení.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty