Hlavní navigace

Firefox a update Flash Playeru

V nejnovější verzi internetového prohlížeče Firefox je zabudována kontrola aktuální verze Flash Playeru. Ti, kdo mají verzi zastaralou, jsou vyzváni k updatu. Toto varování vedlo již k deseti milionům kliků na update.
David Sillmen 19. 9. 2009

Sdílet

Společnost Mozilla se rozhodla, že do svého internetového prohlížeče Firefox zakomponuje kontrolu aktuálnosti Flash Playeru od Adobe. Poté, co se nejnovější verze prohlížeče nainstaluje, otevře se webová stránka kontroly aktuálnosti. Pokud je na počítači zjištěna některá ze zastaralých verzí, je uživatel – samozřejmě nepovinně – vyzván k tomu, aby si stáhl verzi aktuální, navíc je na download dodán i přímý link. Ten už vede na stránky společnosti Adobe.

Mozilla k tomuto kroku přistoupila především z bezpečnostních důvodů, jelikož řada hackerů  (crackerů) využívá bezpečnostních děr v zastaralých verzích programů a právě Flash Player od Adobe patří v tomto směru k nejpostiženějším. Proto je velkým úspěchem, že za týden od odstartování této akce na link vedoucí k downloadu kliknulo již přes deset milionů lidí. Dá se předpokládat, že většina si také aktuální verzi nainstalovala.

Z různých průzkumů vyplývá, že nějakou verzi Flash Playeru má na počítači 99% internetové populace. Z toho má 80% některou ze zastaralých verzí. U uživatelů Firefoxu je toto číslo  (75%) o něco nižší a pravděpodobně se bude ještě snižovat.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty