Hlavní navigace

Firefox 42: najděte nevítaný zdroj zvuku a surfujte anonymně

Martin Tábor

Nejnovější Firefox přináší zřejmě tři hlavní novinky, které jsou tentokrát skutečně vidět a jsou užitečné. V první řadě předehnal Chrome v indikaci zvuku na panelu stránky, v anonymním režimu více chrání soukromí a konečně je i v 64 bitech.

Sdílet

Mozilla vydala Firefox 42 přesně dle plánu a několik nových funkcí konečně „bije do očí“. Často se totiž stává, že nová verze vlastně jen lepí záplaty, záplatuje chyby, vylepšuje … (no, co si budem povídat – bez komentáře). Aktuální verze se však zařadí mezi ty zajímavější. První „velká“ inovace souvisí se zvukem na webových stránkách. Weby jsou stále hlučnější a oproti minulosti, kdy měl otravný hlomos často na svědomí nějaký ten příliš kreativní webdesignér, v dnešní době převzaly štafetu všudypřítomné reklamy. Ty na sebe jsou schopny upoutat i v případě, kdy čtete zcela jinou stránku. Při pár desítkách otevřených panelů tak může být nadlidský úkol zjistit, o který web jde.

Mozilla Firefox 42 – anonymní režim

Firefox 42 tak po vzoru Google Chrome zavádí ikonku reproduktoru na panelu stránek, avšak ta dokáže po jednom kliknutí myší daný panel i ztišit. Druhá funkce se týká jen anonymního režimu - při jeho prvním spuštění vám vše vysvětlí podrobný průvodce, avšak de facto se jedná o to, že Firefox blokuje některé prvky stránek, které by umožňily vaše sledování. Funkce „Tracking Protection“ jde i vypnout, ale naopak je dostupná pouze při anonymním brouzdání. Správce hesel zase umí lépe pátrat po přihlašovacích formulářích a (i když neoficiálně) stabilní verze prohlížeče je přes FTP konečně dostupná i v 64bitové variantě. Další novinky čekejme 14. prosince.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty