Hlavní navigace

Firefox 4 roste výrazně rychleji než IE 9

Ukazuje se, že Mozilla je mnohem úspěšnější v uvádění nové verze internetového prohlížeče než Microsoft. Rozdíly v podílu na trhu v případě Firefox 4 a Internet Explorer 9 jsou nyní skutečně markantní.
David Sillmen 17. 5. 2011

Sdílet

Mozilla prokázala, že pokud jde o prosazování nové verze internetovového prohlížeče na trh, je v tom velice dobrá. Firefox 4 je tak možné označit za jasný úspěch – jeho křivka růstu je stále strmá. Naopak Internet Explorer 9 sice vykazuje neustálý růst, nicméně jen velmi pozvolný.


Výsledky pak mluví jasnou řečí. Firefox 4 momentálně drží kolem 16% celého trhu s internetovými prohlížeči. Naproti tomu Internet Explorer 9 má pouhých 5%, a to je IE jako takový stále v pozici nejpoužívanějšího prohlížeče. Trajektorie růstu IE 9 je přitom podle expertů stejná jako svého času u IE 7 a IE 8. To znamená, že Microsoft stále neumí přimět uživatele, aby si nainstalovali nejnovější verzi.

Mozilla se přitom chystá ke kroku, který počet uživatelů Firefoxu 4 ještě výrazně navýší. Za několik týdnů totiž automaticky upgraduje Firefox 3.5 na Firefox 4. Nedávno Mozilla také oznámila, že Firefox 4 přesáhl 100 milionů stažení z oficiálního serveru.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty