Hlavní navigace

Firefox 4 byl opět odložen

Čtvrtá verze internetového prohlížeče Firefox nevyjde v únoru, jak se původně plánovalo, ale nejdříve v březnu. Do té doby se objeví ještě nějaké betaverze. Společnost Mozilla neodhadla ladění chyb.
David Sillmen 5. 2. 2011

Sdílet

Zcela původně se měl Firefox 4 objevit někdy na přelomu podzimu a zimy minulého roku, ovšem jak už to tak bývá – nestalo se. Od léta minulého roku přitom Mozilla vydává betaverze chystaného prohlížeče. Ty měly vést až k vydání hotové verze v únoru. Jenže vývojářům se nedaří odstraňovat chyby tak rychle, jak si předsevzali, a tak se vydání opět odsouvá. Fireofx 4 proto nevyjde dříve jak v březnu tohoto roku. Do té doby by se měla objevit ještě betaverze s pořadovým číslem 12.

Mozilla má s termíny nových verzí svého internetového prohlížeče dlouhodobé problémy. Ačkoliv se prohlížeč stále více vyrovnává Internet Exploreru, v absolutních číslech spíše stagnuje. Ukazuje se, že strategie, kterou zvolil Google v případě Chrome – vypouštění nových verzí v rychlém sledu – slaví mezi uživateli úspěch. Chrome tak odlákává uživatele nejen Internet Exploreru, ale právě i Firefoxu.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty