Hlavní navigace

Firefox 37 přinesl hlavně důležité opravy

Firefox 37 měl vyjít sice až 7. dubna, avšak zřejmě kvůli důležitým bezpečnostním záplatám se jej Mozilla rozhodla uvolnit dříve. Oprav je třináct, ale novinkou je třeba i plná podpora HTML5 na YouTube.
Martin Tábor 5. 4. 2015

Sdílet

Firefox měl vyjít až v polovině druhého dubnového týdne, avšak v současnosti tu máme dokonce již jeho opravnou setinnovou verzi 37.0.1, která zabraňuje např. pádu prohlížeče. Třicáté sedmé vydání se však popravdě nese především v duchu bezpečnostních oprav, kterých je „šťastných“ třináct a většina z nich záplatovala opravdu velmi nebezpečná místa. Mozilla používá pro klasifikaci rizika chyby čtyřstupňový žebříček a detaily o jednotlivých verzích Firefoxu si je možné prostudovat na této stránce.

Mozilla Firefox 37.0.1

Větší novinky jsou pak zatím drženy pod pokličkou pro nadcházející ESR verzi 38 s prodlouženou podporou, ale i do FF 37 se nějaké ty změny dostaly. Kromě podpory Media Source Extensions (MSE) API z rodiny HTML5, která mimo jiné Firefoxu konečně umožňuje přehrávání HTML5 videí na YouTube, se však opět převážně jedná o vylepšenou bezpečnost. Jde tak např. o vyhledávání na Bingu skrze šifrovaný protokol HTTPS, šifrování u HTTP/2 AltSvc a oblast certifikátů. Z oblasti HTML5 se Firefox 37 ještě zlepšil v rámci protokolu WebRTC či CSS3 (display:contents).

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty