Hlavní navigace

Firefox 3.7 - nový design

Mozilla chystá v nové verzi svého prohlížeče Firefox 3.7 představit výrazně pozměněný design. Zatím se jedná pouze o návrhy, ale i ty leccos napoví. Co myslíte, jedná se o změnu k lepšímu?
David Sillmen 23. 7. 2009

Sdílet

Společnost Mozilla představila na speciální webové stránce návrhy nového designu internetového prohlížeče Firefox. Ten by se měl objevit ve verzi 3.7 a bude se ubírat pochopitelně v o poznání modernějším stylu. Zatím jde ale skutečně jen o návrhy, které pravděpodobně doznají ještě určitých změn, a to i na základě odezvy uživatelské základny.

Tím největším vylepšením je pravděpodobně implementace „Aero Glass“, respektive jeho podpora pod Windows Vista a Windows 7. Až na samotné okno otevřené stránky tak je prakticky všechno průhledné. Díky tomu se ovládací prvky mohou těšit z trojrozměrného efektu.

Podle obrázků nebude chybět ani takzvaný „page button“, jehož přesné účely zatím nejsou známé. Velmi pravděpodobně ale půjde o různé rychlé funkce ve spojení s danou stránkou. Vpravo nahoře najdete „tools button“, pod nímž se skrývá nastavení interface prohlížeče. Ve Windows XP verzi však toto tlačítko přítomné nebude, stejně tak odpadne průhlednost.

Zdroj: Mozilla

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty