Hlavní navigace

Firefox 20: anonymní okno a nový správce stahování

Martin Tábor

Po 42 dnech vyšla další z "velkých" verzí Firefoxu, která tentokrát přináší např. dlouho postrádané anonymní okno nebo moderního správce stahování. Dvacáté vydání prohlížeče od Mozilly je tedy po stránce novinek poměrně zajímavé.

Sdílet

Dvacátý Firefox přichází v podstatě se dvěma hlavními novinkami, z nichž první je samostatné anonymní okno, které v podstatě odpovídá stejné funkci v konkurenčním prohlížeči Google Chrome. Po jeho otevření zůstane běžné okno i nadále zobrazené a anonymních oken je navíc možné otevřít teoreticky neomezené množství. Drobnou chybou je však to, že cookies jsou navzájem sdílené a po přihlášení k určité službě se v jiném anonymním okně již pod jiným účtem zalogovat nelze. Právě toto je velký benefit anonymních oken Chromu.

<p>&#160;</p>

Firefox 20 se samostatným anonymním oknem a integrovaným správcem stahování

Druhou novinku pak představuje modernizovaný správce stahování, kterého si Firefox již skutečně zasloužil dávno. Vývojáři novinku navíc dlouho odkládali a i když byla funkce v kódu aplikace již několik verzí, kvůli nestabilitě byla ve výchozím stavu deaktivována. Průběh stahování se tak nově zobrazuje tak, jak je zřejmé ze screenshotu, a nikoli v samostatném okně. Další drobnosti jsou např.:

  • ochrana proti nechtěným změnám vyhledávače,
  • ochrana proti zaseknutým zásuvným modulům,
  • chytřejší načítání stránek.

Poslední funkce by měla mít za následek hlavně vyšší výkon. Kromě oprav chyb by snad toto měl být již kompletní výčet funkcí, ale od doby, co Firefox podléhá zrychlenému vývojovému cyklu, se v relaci s jinými verzemi popravdě jedná o slušnou dávku novinek.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty