Hlavní navigace

Finální verze Total Commanderu 8.0 je zde

Martin Tábor

Christian Ghisler vydal finální sestavení osmé verze Total Commanderu. Po nedávno vydané RC1 následovala před čtrnácti dny ještě RC2. Hlavní novinkou je např. nativní podpora 64 bitového OS.

Sdílet

Na Total Commander ve verzi 8.0 si uživatelé tohoto oblíbeného správce souborů museli od počátku jejího vývoje počkat zhruba tři čtvrtě roku. Přesto, že se jedná o major verzi, mnoho převratných novinek čekat nelze. Největší změnou je tak pravděpodobně vytvoření 64 bitové varianty aplikace, jejíž vznik nebyl díky mnoha modulům a programovacímu jazyku Delphi vůbec jednoduchou záležitostí. Při tvorbě 64 bitové verze TCM 8.0 se tak údajně uplatnil i open source vývojářský nástroj Lazarus, který programy psané v Delphi umožňuje zkompilovat i do zmíněné instrukční sady.

Total Commander 8.0 (64 bit)

Nově jsou tak nabízeny celkem tři varianty instalačního balíčku, a to čistě 32 bitové verze, 64 bitová a jeden větší instalační soubor, který nainstaluje obě varianty současně. Poslední zmíněná možnost je zároveň asi tou nejlepší, protože v 64 bitové verzi lze stále narazit na určité problémy. Z dalších novinek můžeme jistě zmínit např. lepší nástroj pro hromadné přejmenování, vylepšená synchronizace složek a zrychlit by se mělo zároveň kopírování velkého množství malých souborů.

Drobná vylepšení lze poté nalézt pochopitelně i na mnoha jiných místech. Vzhledem ke konzervatismu aplikace se tak dle očekávání jedná v naprosté většině o vylepšování již stávajících funkcí, optimalizaci zdrojového kódu a opravy chyb. Vedle TCM 8 vyšla také finální verze Total Commanderu 1.0 pro Android, která se však pouhý dva dny po vydání dočkala již opravné verze 1.01.

Zdroj: ghisler.com
 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty