Hlavní navigace

Evernote 5 beta: kompletně změněný design

Beta páté verze oblíbené aplikace Evernote přináší rozsáhlé změny uživatelského rozhraní, na kterých vývojáři pracovali asi rok. Výrazná modernizace by tak měla nabídnout nejen lepší vzhled, ale hlavně snadnější a rychlejší ovládání.
Martin Tábor 21. 7. 2013

Sdílet

V krátkém příspěvku na oficiálním blogu slibuje vývojářský tým kompletně nový zážitek, jednodušší ovládání, větší flexibilitu i „krásnější“ design než kdykoli předtím. Největší změny se přitom týkají desktopové verze, určené pro operační systém Windows. Právě Evernote pro desktop byl již delší dobu podrobován jen drobným evolučním změnám a provedení zřejmě přestalo odpovídat současným nárokům na jednoduché ovládání a moderní představě „light-designu“ GUI.

Evernote 5 beta pro Windows

I když je pátá verze Evernotu zatím ve fázi beta, nabízí údajně více než 100 vylepšení a každý tak může výraznou změnu již sám ozkoušet. Pro „pracovní“ nasazení však zatím není nejnovější varianta úplně vhodná. Jednou z funkcí, na které bylo údajně výrazně zapracováno, je i vyhledávání, jež nabízí nové nástroje a inteligentní nápovědu. I přes existenci webového rozhraní a mobilních aplikací může zcela nová verze pro desktop Evernotu a jeho uživatelům jistě pomoci.

Zdroj: evernote.com

Autor článku