Hlavní navigace

EFDD: prolomení TrueCryptu i BitLockeru?

Ruská firma Elcomsoft nabídla ve svém portfoliu novou aplikaci, která za určitých podmínek umožní prolomení zakryptovaných dat od známých programů jako TrueCrypt či BitLocker z dílen Microsoftu.
Martin Tábor 22. 12. 2012

Sdílet

Části svých dát chce dopřát zvýšenou ochranu před zraky ostatních určitě nejeden uživatel. Právě k tomuto účelu existuje množství více či méně účinných a drahých programů, které tuto službu, optimálně za pomoci šifrování, nabídnou. Možná jedním z nejznámějších aplikací v této oblasti je open-sourcový projekt TrueCrypt, který nese rysy skutečně profesionálních nástrojů a nabízí šifrování souborů, složek nebo i diskových oddílů za pomoci sofistikovaných kryptovacích algoritmů. Dostupný je navíc zcela zdarma.

Elcomsoft Forensic Disk Decryptor 1.0

Aktuálně se na internetu objevila nová aplikace firmy ElcomSoft, jejíž funkcí je záležitost zcela opačná. Slouží totiž k prolomení zašifrovaných dat, a to pochopitelně jak vlastních, ke kterým jsme např. zapomněli heslo, tak i cizích. Aplikace EFDD zvládá cracking rovnou třech programů, a to TrueCryptu, PGP a BitLockeru, přičemž je určena téměř pro kteroukoli verzi Windows od XP výše. Aplikaci může zakoupit za 299,– € kdokoli a konečně princip fungování spočívá v tom, že se program pokusí na daném PC „extrahovat“ šifrovací klíč z analýzy obsahu RAM či hybernačních souborů. Pakliže tento postup selže, ruská firma Elcomsoft zatím přímou metodu k prolomení celosvětově používaných šifrovacích algoritmů neobjevila.

Zdroj: elcomsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty