Hlavní navigace

Edge sám pozná lechtivé stránky. Po uživateli zamete stopy

V Microsoftu se již desítky let přemýšlí, co by uživatelům udělalo radost. Inu, konkurence na poli softwaru je veliká a znalost poptávky kritická pro úspěch na trhu. Plánované vylepšení udělá z Edge asi jeden z nejvíce user-friendly browserů.
Martin Tábor 19. 12. 2017

Sdílet

Dnešní vývojáři prohlížečů to mají těžké. Všechny jsou již rychlé a většinu věcí, které webové stránky skutečně využívají, zvládají na jedničku. Google ve skutečnosti řadu drobných funkcí, které dle telemetrie nikdo nepoužíval, z Chromu za poslední roky odstranil a stejně tak postupuje i Mozilla u Firefoxu. Čím se ale odlišit od konkurence a přesvědčit uživatele, že když si nainstalují právě ten který prohlížeč, jejich webové toulky budou mnohem pohodlnější.

Režim InPrivate – ilustrační obrázek

Většinu běžných potřeb totiž rovnocenně pokryjí všechny prohlížeče. Microsoft teď přišel s nápadem, který si dokonce nechal patentovat. Jde o funkci, která automaticky rozpoznává obsah prohlížených webů a u některých nejmenovaných raději rozhodne, že prohlížeč automaticky přepne do anonymního režimu. Tak se neukládá žádná historie apod. Zda je taková schopnost prohlížeče užitečná a jak často bude využívána, už rozhodne trh.

Zdroj: wipo.int

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty