Hlavní navigace

Duben 2015 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Coudy

S dubnovými novinkami se podíváme na nový jednoúčelový antivirový program, program pro vytvoření bootovacího USB flash disku a jednoduchou antivirovou utilitu pro odstranění virů. Navíc nabídneme i další užitečné programy.

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s obrovským náskokem jednoúčelový antivirový program a další místa obsadila aplikace pro jednoduché vytvoření USB flash disku a další velice šikovná antivirová utilita na pro detekci a odstranění virů, rootkitů, skrytého spywaru nebo škodlivých klíčů registru.  

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  F-Secure Online Scanner Freeware 365
2.  Hiren's CD 2 Bootable USB  Freeware 162
3.  9-lab Removal Tool Freeware 160
4.  DoubleWIN Freeware 160
5.  Gimphoto Freeware 129
6.  Google Chrome Canary Freeware 112
7.  5KPlayer Freeware 107
8.  MPC (More Powerful Cleaner) Freeware 101
9.  Facebook Desktop Messenger Freeware 101
10.  WhyIGotInfected Freeware 100
11.  The Desktop Weather Freeware 91
12.  Large XML Viewer Freeware 79
13.  PhotoDemon Freeware 70
14.  MWPlayer Freeware 63
15.  theLink Freeware 57

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. F-Secure online Scanner

F-Secure Online Scanner je v podstatě jednoúčelový antivirový program, který za vás provede jednoduchou a rychlou kontrolu počítače a zajistí odstranění infikovaných souborů. Využívá moderní cloudové technologie a po odsouhlasení podmínek je kontrola disku inicializována automaticky. Jednoduché a přehledné grafické prostředí srozumitelně průběžně informuje o stavu a počtu nalezených infikovaných položek.  Velkou výhodou je, že aplikace se neinstaluje a je tedy možné ji umístit na USB flash disk a kdykoliv tak použít pro rychlé odstranění virů z již napadeného počítače. Další podstatnou výhodou je malá velikost cca 5 MB, která je potřeba pro spuštění. Neobsahuje žádné nastavení (pouze možnost zvolit si jazyk a samozřejmá je přítomnost češtiny). Nevýhodou naopak je nemožnost zvolit si kontrolu jen jednoho souboru či pouze několika vybraných složek.

F – Secure online Scanner

2. Hirens CD 2 Bootable USB

Hiren's CD 2 Bootable USB je velice jednoduchý program pro vytvoření bootovacího USB flash disku s ISO souborem Hirens CD. Ten již v základu obsahuje velice rozsáhlou sadu záchranných nástrojů pro správu a obnovu dat z vašeho pevného disku. Dále pak umožňuje nastavení zálohování dat, či testování HDD / CPU / RAM. Oproti konkurenci obsahuje i velice potřebnou obnovu MBR (Master Boot Record). Nabídne samozřejmě i plnou správu procesů, výpis systémových informací, čištění systému, odstranění virů, opravu diskových oddílů a dalších funkcí, které vám pomohou vrátit systém do původního stavu. Výhodou je opět velikost, která je necelé 4MB.

Základní nabídka Hirens CD 2 Bootable USB

3. 9-lab Removal Tool

9-lab Removal Tool je velice jednoduchá jednoúčelová antivirová utilita pro detekci a odstranění všech známých virů, dále pak rootkitů, či skrytého spywaru nebo škodlivých klíčů registru. Aplikace disponuje čtyřmi základními režimy kontroly. První z nich je vlastní sken, který umožňuje provést kontrolu uživatelem předem zvolených míst v systému. Druhou je pak logicky úplný sken a ten zajišťuje kompletní kontrolu celého systému, včetně všech skrytých souborů a složek. Třetí možností je pak rychlý sken, který se zaměřuje pouze na ty nejvíce nejdůležitější a nejzranitelnější části systému vašeho sytému. Čtvrtý a poslední režim slouží ke kontrole a analýze operační paměti (RAM) a objektů spouštěných automaticky při startu vašeho operačního systému (Autorun). Výhodou aplikace je opět velmi malá velikost, která je rovných 6 MB a dále pak podpora systémů Windows XP, Vista, Windows 7 a 8.

Pohled na základní nabídku 9-lab Removal Tool

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program DoubleWin. Aplikace způsobí konec nekonečného klikání na „Tento počítač“ a rovnání oken, nebo hledání cest na soubory ve Windows. Hlavním cílem programu je zjednodušit práci se soubory. Aplikace rozdělí plochu na dvě poloviny a v každé z nich zobrazí průzkumníka. Dále stačí mezi okny klasicky přesouvat souboru myší. Velikou výhodou je nepotřebná instalace. Stačí pouze DoubleWin stáhnout a spustit. DoubleWin je kompatibilní s operačním systému Windows 7 a jeho vyššími verzemi. 

Na krásném pátém místě se nachází modifikace populárního grafického editoru GIMP s názvem Gimphoto. Program doplňuje původní GIMP o nové menu a další rozšiřující pluginy. Nové menu tak nabízí přepracovanou strukturu, které stále více napodobuje velmi populární Photoshop, zatímco způsob pojmenování je zachován. Gimphoto poskytuje několik užitečných pluginů pro separaci CMYK, uložení na web, hromadné zpracování nebo použití stylů vrstev. Modifikace GIMPu je možná díky dostupným zdrojovým kódům tohoto editoru grafiky.

Na šestém místě se umístila aplikace Google Chrome Canary. V podstatě se jedná o speciální vývojovou verzi internetového prohlížeče Google Chrome. Výhodou je možnost souběžná instalace se současnou verzí prohlížeče. Jedná se o vydání s nejnovějšími aktualizacemi, které pak Google vydává. S tím samozřejmě souvisí i zvýšená možnost neočekávaných chyb. Pokud tedy Google uvede nějakou novou funkci prohlížeče, ze všeho nejdříve se objeví v právě v Google Chrome Canary. Prohlížeč tak uživatelům  poskytuje plnohodnotnou výbavu a nejnovější aktualizace.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty