Hlavní navigace

Duben 2014 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Zabezpečte svůj počítač kvalitním a bezplatným antivirem, vyčistěte systém od nepotřebných souborů a získejte předpověď počasí přímo na ploše. To vše a mnohem více nabízejí novinky měsíce dubna.
Roman Polášek 12. 5. 2014

Sdílet

Mezi nově přidanými programy tentokrát nalezneme především utility pro systém Windows. V tabulce patnácti nejstahovanějších aplikací se umístily bezpečnostní aplikace, programy pro monitoring i vytvoření wi-fi sítě, pro tvorbu bootovacích USB médií s operačním systémem i dvě závodní hry. Nabízíme podrobnější popis tří nejčastěji stahovaných programů a také tipy na další programy, které přijdou vhod.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  360 Internet Security Freeware 1732
2.  Windows 7 Booster Freeware 388
3.  Gadget počasí Slunečno.cz Freeware 276
4.  360 Browser Freeware 206
5.  Stunt Rally Freeware 182
6.  WinSetupFromUSB Freeware 161
7.  Virtual WiFi Hotspot Freeware 145
8–9.  WINToBootic Freeware 122
8–9.  Xirrus Wi-Fi Inspector Freeware 122
10.  SUMo Freeware 119
11.  Autorun Drive Doctor IV Smart System Security 2 Freeware 115
12.  Autodesk 123D Design Freeware 107
13.  Rio Club Demo 105
14.  Office 42 Freeware 104
15.  X Speed Race Freeware 99

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. 360 Internet Security

První místo v žebříčku získala zaslouženě s velkým náskokem bezpečnostní aplikace 360 Internet Security. Jedná se o plnohodnotný antivirus se spoustou dalších funkcí, které vás kompletně ochrání před širokým spektrem bezpečnostních hrozeb, které číhají na internetu i jiných médiích.

Tato bezplatná aplikace nabízí ochranu v reálném čase, kontrolu připojených USB zařízení a také filtruje nebezpečné webové stránky, které by mohly ohrozit bezpečí vašich dat. Kontroluje stahované soubory z internetu a brání váš počítač před keyloggery, které by mohly zachytávat, co píšete na klávesnici. Rovněž velmi užitečná je v dnešní době i ochrana webové kamery, aby vás nemohl nikdo jiný bez vašeho svolení šmírovat. Jako příjemný bonus lze brát možnost změny vzhledu. Díky tomu, že je aplikace zcela zdarma, si začíná získávat značnou popularitu. Můžeme ji tedy doporučit. Pokud byste raději dali přednost některé ze známějších aplikací, nabízíme přehled nejlepších bezplatných antivirů pro rok 2014.

Hlavní okno se stavem aplikace

Hlavní okno se stavem aplikace

Hlavní okno se stavem aplikace | Průběh skenování

2. Windows 7 Booster

Pokud se vám zdá váš počítač příliš pomalý, může to být způsobeno špatnou optimalizací systémových nastavení nebo velkým množstvím nepotřebných souborů. Aplikace Windows 7 Booster nabízí řešení. Dokáže najít a vymazat dočasná data velkého množství nejpoužívanějších aplikací, především internetových prohlížečů. Dále nabízí několik voleb přímo pro nastavení operačního systému a běžících služeb. Tím lze především urychlit spouštění a vypínání systému. Kromě toho obsahuje také nástroj, kterým lze změřit rychlost připojení k internetu. Výhodou je, že aplikaci není třeba instalovat. Stačí stáhnout a spustit.

Windows 7 Booster slouží především k vyčištění počítače od nepotřebných souborů

Windows 7 Booster slouží především k vyčištění počítače od nepotřebných souborů

Windows 7 Booster slouží především k vyčištění počítače od nepotřebných souborů

3. Gadget počasí Slunečno.cz

Mít přehled o počasí se jistě vyplatí. Pokud trávíte spoustu času u počítače, jistě není nic jednoduššího, než mít základní předpověď přímo na ploše. Přesně to nabízí gadget počasí z webu slunečno.cz.

Tato standardní miniaplikace pro Windows zobrazuje pro vybrané místo aktuální stav počasí, včetně teploty, rychlosti a směru větru a také tlaku. K dispozici je rovněž předpověď na další 3 dny.

Výhodou aplikace jsou bohaté možnosti přizpůsobení. Změnit lze sadu používaných ikonek, font písma a také barvy textu a pozadí.

Vzhled miniaplikace si můžete barevně upravit, aby ladila s vaší plochou

Vzhled miniaplikace si můžete barevně upravit, aby ladila s vaší plochou

Vzhled miniaplikace si můžete barevně upravit, aby ladila s vaší plochou

Další užitečné aplikace

Z ostatních aplikací určitě nelze opomenout program 360 Browser. Jde o internetový prohlížeč se spoustou užitečných funkcí. Nabízí zobrazení stránek pomocí WebKitu i IE jádra. Umí blokovat obtěžující reklamy a především obsahuje filtr proti podvodným internetovým stránkám. Z pokročilých funkcí lze zmínit anonymní režim surfování a také možnost ovládání gesty.

Pro práci s wi-fi sítí lze doporučit program Xirrus Wi-Fi Inspector, jehož pomocí můžete snadno monitorovat své připojení k internetu. Díky programu získáte přehled nejen o svém přístupovém bodu, ale také o dalších sítích v okolí. Díky programu lze odhalit problémy s připojením a následně je opravit. Druhou aplikací z tohoto oboru je Virtual WiFi hotspot. Jak název napovídá, aplikace slouží k vytvoření přístupového bodu z vašeho počítače.

Užitečná může být i novinka v podobě programu Autodesk 123D Design. Tento program od světoznámého výrobce umožňuje snadné a rychlé modelování základních objektů ve 2D i 3D prostředí. Na odreagování ve volném čase lze pak doporučit závodní hry Stunt Rally a X Speed Race, které jistě pobaví.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty