Hlavní navigace

Duben 2013 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Uplynulý měsíc přinesl mezi novinkami především systémové utility, kterými můžete vyčistit a zrychlit svůj počítač. Na své si přijdou také uživatelé pracující s multimédii a vyzkoušet si budete moci i tvorbu vlastní hry.
Roman Polášek 10. 5. 2013

Sdílet

Představujeme kompletně freewarový žebříček patnácti nejstahovanějších novinek na Stahuj.cz za měsíc duben. Najdete v něm spoustu utilit a menších aplikací, které vám pomohou při každodenní práci. Ty nejvíce stahované představíme pod tabulkou spolu s tipy na další programy, které si svou kvalitou zaslouží pozornost.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Baidu PC Faster Freeware 1013
2.  Junkware Removal Tool Freeware 717
3.  Gemtree Petr Freeware 462
4.  OptiClean Freeware 281
5.  Kalkulátor Freeware 269
6.  Driver Identifier Freeware 258
7.  PDF Shaper Freeware 257
8.  Cyotek WebCopy Freeware 242
9.  XnSketch Freeware 227
10.  Skype click to call Freeware 216
11.  AOMEI Backupper Freeware 202
12.  Clock 2010 Screensaver Freeware 195
13.  Hybrid Freeware 168
14.  Boom Audio Player Freeware 149
15.  RAR Reader Freeware 141

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Baidu PC Faster

Jedničkou mezi novinkami se za měsíc duben stala aplikace Baidu PC Faster, která pomůže vyčistit a zrychlit váš systém. Jedná se o velmi komplexní aplikaci, která v sobě integruje mnoho různých nástrojů. Hlavním cílem je však analýza současného stavu systému, na základě které lze provést vyčištění a další úpravy, které by měly vést ke zvýšení rychlosti a stability systému.

Aplikace umožňuje základní odstranění nepotřebných souborů a zrychlení systému jedním kliknutím. Dále nabízí správu aplikací pouštěných po startu systému za účelem jejich vypnutí a zrychlení spouštění. Aby byl váš počítat neustále v kondici, je přítomna i kontrola aktualizací operačního systému Windows. Pro vyšší bezpečnost pak nechybí ani online nástroj pro vyhledávání škodlivých aplikací a také rozhraní pro pohodlnější práci s flash disky.

Aplikace obsahuje také utility, které dokážou opravit problémy s internetovým připojením, s připojením speciálně na Facebook nebo změřit rychlost připojení a to i přímo s vybraným serverem. V tomto obsáhlém balíku utilit najdete i nástroj pro bezpečné mazání souborů, jejich obnovení nebo úpravu kontextové nabídky pravého tlačítka myši. Díky tomu, že je aplikace poskytována zdarma, se jedná o atraktivní produkt, který může konkurovat početnému zástupu podobných aplikací. Pokud byste se rádi dověděli více, můžete si přečíst náš článek o této aplikaci.

Baidu PC Faster vyčistí, zaktualizuje a zrychlí váš systém

Baidu PC Faster vyčistí, zaktualizuje a zrychlí váš systém

Baidu PC Faster vyčistí, zaktualizuje a zrychlí váš systém

2. Junkware Removal Tool

Druhou příčku žebříčku tentokrát obsadila jednoduchá utilita, která dokáže vás počítač vyčistit od nežádoucích doplňků. Jedná se hlavně o adware, toolbary pro internetové prohlížeče a malé aplikace, které se většinou automaticky instalují s jinými aplikacemi. Tyto aplikace mohou být potenciálně nebezpečné a ve většině případů nežádoucí, protože hlavně méně zkušení uživatelé je nainstalují, aniž by o tom věděli. Junkware Removal Tool je jednoduchá konzolová aplikace, kterou stačí spustit a pak ji nechat všechny tyto zbytečnosti odebrat.

Junkware Removal Tool dokáže odstranit řadu nechtěně nainstalovaných rozšíření

Junkware Removal Tool dokáže odstranit řadu nechtěně nainstalovaných rozšíření

Junkware Removal Tool dokáže odstranit řadu nechtěně nainstalovaných rozšíření

3. Gemtree Petr

Chcete si zkusit vytvořit vlastní hru, ale neumíte programovat v žádném jazyce? Pak můžete vyzkoušet Gemtree Petr, což je unikátní vývojové prostředí, ve kterém lze programovat pomocí vizuálních prvků. Díky mnoha připraveným funkcím jen stačí výslednou logiku poskládat to stromové struktury. Díky tomu je program velmi přehledný a snadno ovladatelný. Aplikace slouží k programování jednodušších her. Nabízí však i možnost vložení zvuků, pokročilých matematických funkcí či grafických efektů.

S aplikací Gemtree Petr si budete moci vytvořit vlastní hru

S aplikací Gemtree Petr si budete moci vytvořit vlastní hru

S aplikací Gemtree Petr si budete moci vytvořit vlastní hru

Další užitečné aplikace

Z ostatních aplikací v žebříčku je třeba zmínit program AOMEI Backupper, který je užitečným pomocníkem při zálohování dat nebo klonování celých oddílů na disku. Jeho kompletní popis funkcí najdete v článku, který byl této povedené aplikaci věnován. Pro úpravu svých fotek pak můžete použít aplikaci XnSketch, která v sobě integruje mnoho efektů, kterými můžete snadno a rychle převést obrázky do skic. Výsledky pak můžete přímo z aplikace jednoduše sdílet. Voláte-li často prostřednictvím Skypu, jistě vám přijde vhod i doplněk Skype click to call, který poskytuje snadný a elegantní způsob, jak volat na čísla, která jsou zveřejněna na webových stránkách. Pozornost si jistě zaslouží i poslední doporučovaný program, kterým je Hybrid. Jedná se o velmi dobře vybavený konvertor videí, se kterým budete moci nejen měnit formát videí, ale umožňuje je ji ořezávat nebo měnit jejich rozlišení.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty