Hlavní navigace

Duben 2012 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

V dubnu si nejvíce mediální pozornosti užily služby Google Drive a Microsoft SkyDrive. Kromě nich však byly představeny světu ještě další aplikace, z nichž vám nabízíme ty nejlepší v pravidelném přehledu.
Roman Polášek 14. 5. 2012

Sdílet

Žebříček patnácti nejstahovanějších novinek nabízí tentokrát vskutku různorodé aplikace. Vyzkoušet můžete již zmiňovaná bezplatná datová úložiště, aplikaci pro poslech rádií, stahování videí z internetu nebo třeba i bezplatný antivirus. Až na poslední aplikaci v žebříčku můžete všechny používat zcela zdarma.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  MyPublicWiFi Freeware 1803
2.  Ad-Aware Free Antivirus+ Freeware 716
3.  DesktopCal Freeware 671
4.  Ucitilek Freeware 556
5.  BoganTranslator Freeware 530
6.  Den v roce Freeware 419
7.  DamnVid Freeware 398
8.  Microsoft SkyDrive Freeware 371
9.  AmoK DelayDel Freeware 365
10.  Arabské a římské převody hodnot Freeware 265
11.  7Patch Freeware 263
12.  Kordz Freeware 251
13.  RadioMaximus Freeware 223
14.  Google Drive Freeware 211
15.  Zebra Total Video Converter Shareware  201

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

3. DesktopCal

Jak název napovídá, aplikace DesktopCal přináší užitečný kalendář na vaši plochu. Nejedná se však o klasickou aplikaci v okně. Kalendář je průhledný a dá se chápat jako interaktivní doplněk pozadí plochy. Kalendář zobrazuje měsíční pohled, kde jsou jednotlivé dny zobrazeny jako pole, do kterých lze psát poznámky. Díky tomu může tento kalendář sloužit jako jednoduchý diář.

Kalendář rovněž nabízí několik voleb, díky kterým si ho můžete přizpůsobit k obrazu svému. Můžete měnit především jeho velikost a umístění na ploše. Pro lepší přehled můžete také zvolit počet zobrazovaných týdnů a to včetně již uplynulých. Součástí kalendáře je i doplňková funkce, která umožňuje změnu tapety v pravidelném intervalu. Pokud budete mít v kalendáři mnoho poznámek, vhod přijde možnost tisku aktuálního pohledu.

DesktopCal - Užitečný kalendář dostupný přímo z plochy

DesktopCal – Užitečný kalendář dostupný přímo z plochy

DesktopCal – užitečný kalendář dostupný přímo z plochy

2. Ad-Aware Free Antivirus+

Stále hledáte kvalitní a bezplatnou antivirovou ochranu pro váš systém? Pak můžete směle vyzkoušet novinku, která nese název Ad-Aware Free Antivirus+. Jedná se o aplikaci od výrobce, který již proslul ochranou proti spywaru.

Toto bezpečnostní řešení nabízí nejen kvalitní a rychlý antivir, ale také ochranu proti spywaru, firewall, zabezpečení internetového bankovnictví i nákupů nebo ochranu během surfování na internetu. Součástí je také panel pro internetové prohlížeče Firefox a Internet Explorer, který umožňuje kontrolovat procházené weby a v případě nutnosti varuje před nebezpečím.

Ad-Aware Free Antivirus+ nabízí kompletní ochranu a přitom zcela zdarma

Ad-Aware Free Antivirus+ nabízí kompletní ochranu a přitom zcela zdarma

Ad-Aware Free Antivirus+ nabízí kompletní ochranu a přitom zcela zdarma

1. MyPublicWiFi

Nejúspěšnější novinkou za měsíc duben se stala z pohledu počtu stažení aplikace MyPublicWiFi. Tato aplikace do jisté míry dokáže nahradit wifi router, jelikož umožňuje vytvoření přístupového bodu k internetu a to přímo z vašeho počítače.

Ostatní zařízení se budou moci pomocí wifi připojit na váš počítač a rovněž budou mít přístup k internetu.

Rozhraní aplikace je přitom velmi jednoduché a konfiguraci jistě zvládnou i méně zkušení uživatelé. Stačí totiž zvolit jméno sítě, klíč, sloužící jako heslo, a připojení, které bude sdíleno. Poté stačí sdílení zahájit a ostatní zařízení se budou moci pomocí těchto údajů připojit.

Aplikace nabízí přehled připojených zařízení, možnost zapnout firewall a také logování zobrazených adres. Stejnou funkci, jako aplikace MyPublicWiFi, nabízí také samotný systém Windows. Samostatná aplikace má však mnohem jednodušší rozhraní a jistě mnohem více bude vyhovovat méně zkušeným uživatelům. Celkově se však vždy jedná jen o nouzové řešení a pro plnohodnotné sdílení internetu určitě doporučujeme používat klasický router.

MyPublicWiFi umožňí snadno sdílet internet pro připojení dalších zařízení

MyPublicWiFi umožňí snadno sdílet internet pro připojení dalších zařízení

MyPublicWiFi umožní snadno sdílet internet pro připojení dalších zařízení

Další užitečné aplikace

Kromě zmíněných aplikací by určitě neměly vaší pozornosti uniknout aplikace Google Drive a Microsoft SkyDrive. Jedná se o konkurenční služby, které nabízejí bezplatné datové úložiště na internetu, a tyto aplikace jsou desktopovými klienty k nim. Přínosnou hodnotu může mít také program Ucitilek, který může sloužit jako podpora vzdělávání. Zobrazuje na ploše předem vybrané otázky a nenásilnou formou přispívá k učení. Je vhodný například pro přípravu k maturitě, výuku slovíček nebo opakování otázek do autoškoly.

Kladné hodnocení si jistě zaslouží i aplikace RadioMaximus, která slouží k poslechu a také nahrávání rádií z celého světa. Nabízí spoustu funkcí i verzi, kterou není třeba instalovat. Můžete ji tak mít třeba na svém flash disku. Pokud stále hledáte vhodnou aplikaci pro stahování videí z internetu, můžete zkusit program DamnVid, který kromě stahování nabízí i konverzi. Výhodou je podpora formátů, které jsou podporovány v mobilních zařízeních.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty