Hlavní navigace

Dropbox bude integrovaný přímo v MS Office

Martin Tábor

Microsoft a Dropbox se rozhodli uzavřít partnerství, jehož plodem bude integrace cloudového úložiště přímo do kancelářských aplikací Office. I když jde pro Microsoft v zásadě o konkurenci, možná hodlá vstřícným krokem přilákat další uživatele.

Sdílet

Dropbox je jedním z nejznámějších a především také nejdéle používaných cloudových úložišť souborů. I přes mnohé skandály, které se nesly především v duchu selhání zabezpečení, si drží obrovskou uživatelskou základnu, již s obtížemi v poslední době nahlodávají obdobné služby výrobců operačních systémů. Zmínit můžeme především právě Microsoft se svým OneDrive, Apple s nedávno inovovaným iCloud, ale i Google a jeho Google Disk. Všichni zmínění hráči navíc integrují cloudové úložiště s relativně schopnými kancelářskými editory. Dropbox oproti tomu nabízí zřejmě bezkonkurenční multiplatformitu, která jde od webového rozhraní až po nativní klienty pro téměř každý operační systém, včetně těch mobilních.

Budoucí integrace Dropboxu do Microsoft Office
 

Každopádně, ať už je skutečná motivace jakákoli, Dropbox a Microsoft se dohodli na poměrně široké spolupráci, díky níž se úložiště Dropbox nejprve objeví v mobilních edicích MS Office (pro iPad, iPhone i Android). Tzn., že po přihlášení půjde v rámci Office pracovat s Dropboxem stejně pohodlně jako aktuálně se OneDrive. Posléze by se měl Dropbox objevit i ve webových editorech, úzce svázaných právě se službou OneDrive. Naopak, Dropbox zase ve svém webovém rozhraní umožní editaci dokumentů za pomoci webových Office od Microsoftu. Informace jsou to tak zřejmě pro všechny uživatele velmi příznivé. Téměř jistý je konečně i vznik oficiálního klienta Dropbox pro mobilní Windows Phone.

Zdroj: office.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty