Hlavní navigace

Downgrade Windows 10 zdarma, snadno a rychle

Coudy

System GoBack Free je aktuálním řešením problému při přechodu na nový Windows 10. Aplikace umožňuje snadno se vrátit k předchozí verzi Windows a jedním kliknutím obnovit staré aplikace a hry.

Sdílet

V současné době je na internetu hodně informací o novém systému od společnosti Microsoft Windows 10. Nová verze operačního systému v podstatě vylepšila vše co se uživatelům na předchozích verzích Windows 8 a 8.1 nelíbilo. Zejména odstranila v podstatě nepoužitelné rozhraní Metro, které spoustu uživatelů mátlo. Windows 10 nabízí již od počátku mnoho nových funkcí a to i včetně režimu pro vývojáře, přepracovanou nabídku start, zbrusu nový prohlížeč Edge, hlasovou asistentku Cortana a mnoho dalšího. Samozřejmě tyto nové funkce nejsou tak úplně pro každého a mnoho lidí zůstane dále věrno svému aktuálně používanému systému. Nostalgici, či stařší uživatelé stále používají Windows XP, ale většina populace již používá Windows 7 nebo 8. 

Samozřejmě mnoho z nich v posledních dnech zaznamenalo spuštění Windows 10 a jeho bezplatnou aktualizaci z verzí 7,8 a 8.1. Mnoho uživatelů si již i aktualizovalo svůj systém na Windows 10. Pokud se jim nová verze operačního systému z nějakého důvodu nelíbí, tak Microsoft zajišťuje u těchto případů bezplatné vrácení systému po dobu 30 dnů. Důvody pro krok zpátky mohou být různé, nejčastěji to však je nekompatibilní hardware, či pouhá nelíbivost nebo snad zvyk na starý systém uživatele. Právě na tuto variantu existuje velmi jednoduché a hlavně bezplatné řešení v podobě aplikace od společnosti EaseUS a to konkrétně System GoBack Free

System GoBack Free

Mezi hlavní výrobcem udávené vlastnosti má být mnohem lepší ochrana proti ztrátě dat během upgradu, dále pak jednoduché obnovení předchozí verze operačního systému, včetně aplikací a her bez reinstalace a to vše plně zdarma. Všechna zálohování a obnovení budou probíhat pouze ve třech krocích. Samozřejmostí je to, že program nainstalujete před samotnou aktualizací na Windows 10 a provedete pomocí programu zálohu svého starého operačního systému.

Instalace a Downgrade

Před samotnou aktualizací si zdarma stáhneme program ze stránek Stahuj.cz. Instalace je velice jednoduchá a rychlá. Dostupná a funkční je na systémech Windows XP, Vista, 7,8 a samozřejmě i na 8.1.

Po korektním nainstalování a následném spuštění si všimneme, že máme v podstatě jen dvě možnosti volby a to Backup System a Go back. Jako první věc samozřejmě musíme vytvořit zálohu aktuálního systému a tak klikneme na možnost Backup System. Vybereme jiný diskový oddíl pro vytvoření záložního souboru a spustíme zálohování. Délka operace je samozřejmě přímo úměrná vaší velikosti disku C a u větších kapacit může trvat i desítky minut. To je v podstatě vše. Provedeme update na Windows 10 a v případě potřeby vrátit se zpátky ke staré verzi systému spustíme opět aplikaci a vybereme možnost Go Back a aplikace vrátí počítač do předchozího stavu operačního systému včetně aplikací a her.

Je to v podstatě vůbec poprvé, kdy Microsoft umožní se libovolně po uplynutí 30 denní lhůty vrátit ke starému systému. Program EaseUS System GoBack je velice jednoduchý, spolehlivý a zdarma, a tak ho jednoznačně doporučujeme všem uživatelům.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty